Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Mladá maminka závislá na fast foodu zázračně zhubla: Nepotřebovala chodit ani do fitka

Autor: ran - 
13. února 2021
17:01

Po těhotenství Katelyn přibrala, nemínila se s tím ale smířit. I když nikdy předtím necvičila, dala se do toho a za 7 měsíců zhubla 46 kg. Svým úspěchem se pochlubila na instagramu, aby povzbudila i ostatní, kdo třeba zbytečně ztrácejí naději nebo v sobě nemají dost motivace. Katelyn se cítí jako nikdy a v nastoupeném životním stylu hodlá pokračovat. 

Katelyn Lankesterová (23) na konci roku 2019 ještě vážila 99 kg, to zrovna porodila své první dítě. Vždycky měla ráda jídlo z restaurací s rychlým občerstvením, ale během těhotenství obzvlášť. Od té doby zhubla na 53 kilogramů. Trvalo jí to jen 7 měsíců!

V květnu 2020 se totiž pevně rozhodla, že zhubne a začne jíst jinak. Za tím účelem se připojila k programu Bodies by Rachel a začala svoji proměnu. Podle deníku Daily Mail, který zachytil Katelynin příběh, cítila, že prostě něco musí udělat. Styděla se sama za sebe pokaždé, když se viděla v zrcadle a když si uvědomila, že jí začínají dělat potíže i běžné domácí práce.

Na váze mladá nastávající maminka začala přibývat zejména v průběhu rizikového těhotenství. Tehdy do pasti nezdravých stravovacích zvyklostí spadla úplně. „Nesnášela jsem, jak jsem začala vypadat. Přestala jsem i chodit ven, což mi na psychice nepřidalo,“ řekla Katelyn deníku.

Naštěstí pro ni v té době na internetu klikla na reklamu jedné fitness trenérky a začala cvičit podle jejích rad a jíst podle jejích doporučení a receptů. Začala daleko lépe jíst a cvičila dennodenně, kromě jednoho dne v týdnu. Program jí poskytl aplikaci v mobilu, podle které mohla cvičit podomácku, aniž by musela docházet do posilovny.

Protože ji během koronakrize nelákaly žádné večírky ani jiné společenské události, mohla se na svůj úkol plně soustředit. „Od začátku jsem tomu úplně propadla a dodnes cvičím a jím podle toho, co jsem se naučila,“ září štěstím Katelyn, která si dnes už na nezdravé přesolené a přeslazené pochutiny pomalu ani nevzpomene.

„Jím nejen zdravé věci, ale i chutné, což se nevylučuje, naopak. Cítím se mnohem lépe s tím, jak teď vypadám,“ říká spokojená maminka. „Má to na mě obrovský vliv, žiju jinak. Jsem šťastná, čeho jsem dosáhla. Budu pokračovat dál a začnu teď víc pracovat i na svalech,“ těší se na další pokroky.

Katelyn dodává, že změna v jídle a pohybu měla na její psychiku zásadní vliv. I energie má daleko víc než kdy dřív. Nejvíc ze všeho se teď těší, že i svému děťátku bude připravovat jídla tak, aby mu to bylo ku prospěchu, a nenalepily se na něj od malička zlozvyky, kterých by se později těžko zbavovalo. 

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi