Jedl šneky i hadí žlučník a skončil s prožranými plícemi: Nedovařené maso skrývalo parazita!

Autor: ran - 
9. května 2020
07:46

Plíce jako řešeto si přivodil mladý muž z Číny, známý médiím jen pod příjmením Wang, když léta pojídal pokrmy z nedovařených zvířat. Jistý druh motolice mu postupně rozežírá plíce, ukázali mu na obrazovce při vyšetření lékaři.      

Mladík přišel k lékaři až po několika měsících, co měl problémy s dýcháním. Vyšetření ukázalo, že se mu v plících uhnízdil červ, který mu pomalu a postupně začal likvidovat tkáň jeho dýchacího orgánu. Na snímcích z magnetické rezonance jsou dobře vidět dlouhé linie a další místa, kde k poškození došlo.

Lékařům bylo vše jasné, jakmile jim Číňan popsal své stravovací návyky. Přiznal, že si k jídlu rád dával všelijaké „plody moře“, ale i třeba různé říční šneky a další „havěť“, napsal Daily Mail. Neodmítl ale ani takové laskominy, jako je třeba hadí žlučník, když se vyskytla příležitost dopřát si nějakou tu specialitku.   

„Infekce se do těla zřejmě dostala z nedostatečně tepelně upravené stravy. K přenosu vajíček parazita mohlo dojít také požitím hygienicky závadné vody,“ řekl místnímu tisku lékař Zhao Haiyan z nemocnice na východě Číny, v níž byla mladíkovi poskytnuta zdravotní péče.

V Asii všeobecně rozšířený zvyk pojídat maso divokých zvířat bez řádných hygienických a obecně zdravotních zásad stojí podle mnohých za rozšířením nebezpečného koronaviru nového typu do celého světa.  

Amant ( 9. května 2020 10:52 )

Prase! Vykastrovat a zavřít o vodě a chlebu.

xxxx666 ( 9. května 2020 09:59 )

A co??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud