Koronavirus překazil novinářce s rakovinou svatbu: Bojí se, že se jí nedožije!

Autor: ran - 
5. dubna 2020
08:30

Novinářka Roisin Pelan trpí již 6 let rakovinou prsu. S přítelem se po 11 letech vztahu rozhodli konečně vzít. Dlouho dopředu plánovanou svatbu jim však zkazil koronavirus. 

Vzhledem k rušení hromadných akcí, včetně svateb, musel pár veselku odložit. Jenže nejbližší ještě volný termín dostali až na 17. dubna 2021. A srdnatá bojovnice se zákeřnou nemocí a matka dvou dětí se dnes bojí už jen jediného - že se svatby nedožije. Příběh statečné ženy, která se během různých fází nemoci dokázala starat o dítě i plánovat svatbu, přinesl britský deník Mirror.

V průběhu let se zdálo, že nemoc nakonec porazila. Musela projít ozařováním, vzali jí obě ňadra jen tři dny po porodu, ale vypadalo to, že se nakonec vyléčila. Pak však přišla recidiva a Roisin se v dokumentech dočetla, že doktoři její stav zhodnotili jako nevyléčitelný a vážný. K tomu se u Roisiny sestry rozvinula rakovina stejného druhu. Lékaří jí řekli diagnózu jen pár týdnů poté, co se choroba vrátila právě Roisin.

Po celou dobu Roisiny nemoci jí byl její přítel vždy po boku. Tedy, prožívali spolu i horší časy, jejich vztah nebyl žádnou procházkou růžovým sadem. Občas jeden druhého nemohl vystát, občas museli nabrat dech každý zvlášť, ale vždy v sobě nakonec navzájem našli oporu, kterou každý člověk tak potřebuje. 

Roisin se nevzdává, snaží se stále být pro své děti dobrou matkou a pro svého nastávajícího dobrou ženou. Na den svatby se nepřestává těšit. Šetří dál na hostinu i vše okolo, aby si s ní mohli veselku užít všichni její přátelé a známí, které měla na letošní jaro pozvané. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud