Moderátorská hvězda zemřela na rakovinu děložního čípku: „Bojovala jako voják,“ popsal její manžel

Bývalá slavná moderátorka CNN zvládala bravurně různé formáty vysílání.  (Autor: Reprofoto CNN, WRAL-TV)
Autor: rn - 
4. března 2020
19:44

Bobbie Battistová v úterý podlehla zákeřné nemoci po čtyřech letech srdnatého boje. Moderátorka jedné ze dvou největších amerických televizních stanic během své zářné kariéry divákům referovala o neúspěšném atentátu na Ronalda Regana, o válce v Perském zálivu, výbuchu raketoplánu Challenger i o teroristickém útoku na Dvojčata.  

Bobbie zahájila kariéru televizní moderátorky v roce 1976 u WRAL-TV a již rok nato se stala jednou z hlavních tváří této stanice. Do CNN vstoupila v roli uznávané osobnosti hned v roce 1981, kdy stanice poprvé začala vysílat. Absolventka bakalářského oboru rozhlasová, televizní a filmová tvorba pak zůstala této televizní společnosti věrná po celá dvě desetiletí. 

Jeden z bývalých předních editorů CNN Charles Hoff vysekl moderátorce na rozloučenou v rozhovoru pro New York Times poklonu: „Kamkoli ve světě jsem jel, na Bobbie Battistovou se mě vždy každý ptal, zvláště pak se zajímali o novinky o ní američtí vojáci, kteří trávili v zámoří čas na dlouhodobých zahraničních misích.“   

Lidé ale na známou televizní tvář nebudou vzpomínat jen jako na hlasatelku hlavních zpráv, ale také jako na moderátorku sledovaných a oceňovaných talk show, na osobnost ověnčenou mnoha novinářskými cenami a také jako na odvážnou bojovnici proti zhoubné nemoci.

„Bojovala s nemocí doslova jako voják v poli, a ani ve svých bolestech nepřestávala myslet na druhé,“ řekl o Bobbie její druhý manžel John Brimelow. Slavná tvář CNN s ním ve svazku strávila 25 let a společně  vychovávali dceru z Johnova předcházejícího manželství.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud