Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Rusovlasá dvojčata se svými úlovky chlubí na sociální síti: "Zabijácké dě*ky" nadávají jim

Autor: rc - 
28. dubna 2020
22:55

Dvojčata Rikke a Trine Jacobsenovy chodí na lov od raného dětství. Pro šestadvacetileté rodačky z Dánska lov znamená vášeň i hobby. Zastřelit se nebojí divočáka, jelena či lišku. Svými loveckými trofejemi se chlubí na sociální síti, kde mají své obdivovatele i opovrhovatele. Rudovlasým sestrám prý chodí nenávistné zprávy, v nichž jim lidé píšou, že jsou to »zabijácké dě*ky!«

Sestry Rikke a Trine Jacobsenovi byly vychovány takřka s puškou v ruce! Šestadvacetiletá dvojčata pocházející z dánského města Ry jsou vášnivé lovkyně, které chodily se svým tátou často na lov. Rikke dostala svého prvního loveckého psa, když jí bylo deset let a Trine o něco později. Všichni společně chodili lovit lišky, divočáky, jeleny a bažanty.

Rusovlasé sestry si nedokážou představit, že by od svého koníčku upustily. Navíc jim lovení dává jedinečnou příležitost utéci od shonu okolního světa a strávit čas v přírodě. Obě dvě mají lovecký pas. Rikke jinak pracuje jako veterinářka a Trine jako fyzioterapeutka.

Kromě Dánska sestry vyrazily lovit například do Skotska. Svými úlovky a dobrodružstvími z loveckých výprav se chlubí na sociální síti Instagram. „Lovení je pro mě životní styl. Žiju a dýchám pro přírodu,“ uvedla Rikke pro britský deník Daily Mirror s tím, že se sestrou loví pro maso. „Když lidé pomyslí na lov, hodně z nich si to spojí se zabíjením. Respektujeme všechna zvířata a divokou přírodu, i když chodíme lovit. Zabíjíme a jíme je, ale respektujeme je,“ dodala s tím, že samy maso později zpracovávají. 

„Pracuji jako veterinářka a anatomie je velká část mé práce, tudíž najít, jakými orgány kulka prošla je velice zajímavé,“ uvedla s tím, že lov je i úžasná příležitost strávit více času s rodinou. „Vzpomínám si, když moje sestra ulovila prvního jelena ve skotské vysočině. Ten rozzářený výraz v její tváři, když viděla, že to obrovské zvíře padlo, je nezapomenutelný,“ zavzpomínala Rikke.  

Někteří lidé, kteří dívky na sociální síti sledují, však nemají pochopení pro jejich koníček. „Jeden kluk mi kdysi napsal zprávu, že jsem zabijácká dě*vka. Upřímně mi to je opravdu jedno. Je to náš způsob žití,“ uvedla. „Lovení mi umožňuje dostat šanci být větší součást přírody a cítím adrenalin, kdy zvíře, na které dlouho čekáte, se konečně objeví na mušce. Chci zaplnit svůj mrazák uloveným masem, které je mnohem kvalitnější, než obyčejné maso z obchodů,“ uvedla Trine.

„Kluk mi jednou řekl: 'Snad budeš trpět stejně jako ta nebohá zvířata, které si zabila.' Ale upřímně, raději budeme v lesích, než ve frontě v obchodě," dodala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud