Toreador bojuje o život: Býk ho v aréně málem rozdrtil! Pak mu probodl rozkrok

Autor: shp - 
18. října 2019
19:38

Chtěl se předvádět v koridě, ale dopadlo to špatně. Rozzuřený býk nabral na španělském festivalu Plaza de Toros v Zaragoze toreadora Mariana De la Viñu (57) do rozkroku. Muž utrpěl vážná zranění a v nemocnici bojuje o život.

 

Býk toreadora v koridě nabodl na rohy, vyhodil ho do vzduchu a pak na něj zaútočil ještě, když ležel na zemi. Způsobil mu bodné zranění hluboké 27 centimetrů. De la Viña utržil také bolestivou 22 centimetrů dlouhou řeznou ránu mezi řitním otvorem a močovým měchýřem.

Dvě toreadorovy arterie byly přerušeny. K tomu prodělal tři infarkty. Za sebou má již dvě dlouhé a náročné operace, a i když nemá stále vyhráno, je vůbec zázrak, že je De la Viña vůbec naživu. „V prvním okamžiku jsme zachránili život Mariana De la Viñi, ale jeho stav je stále velmi vážný,“ řekl listu Mundotoro doktor Carlos Val-Carreres.

Toreador stále nemá vyhráno

Toreador leží momentálně stále na jednotce intenzivní péče. „Je stabilní, ale ve vážném stavu. Poté, co byla vysazena sedativa, začaly vypadat pacientovy neurologické reakce pozitivní. Má dobrou cirkulaci v pravé noze,“ dodal Val-Carreres. Rodina se nyní modlí za svého blízkého. Na běhání po koridě ale může na nějaký čas zapomenout.

Video  Toreador zemřel při koridě: Býk mu v přímém přenosu probodl plíce.  - Reuters

Administrator ( 20. října 2019 17:11 )

Konečně dobrá zpráva. Snad zhebne. Tak dlouho machroval, až domachroval.

europa ( 19. října 2019 06:37 )

Dobře!!! To by se mělo stát všem těm šmejdům!!! Korida měla být už dávno zakázaná, takové týrání je nepřípustné. Potrestáni by měli být i "lidé", kteří se na to chodí koukat. Já bych na ně vypustil bejky, ať si taky užijou.

agfor ( 19. října 2019 03:09 )

V sebeobraně je dovoleno vše. To platí i zvířátka.

rentierskej ( 19. října 2019 00:43 )

toreador dostal to, co si zasloužil. může klidně vykrvácet - třeba pochopí, jak stupidní "zábavu" provozoval.
a pokud přežije, snad už se teď nebude moci množit, HŇUP jeden!

NOSNOS ( 18. října 2019 22:09 )

Výborná práce, ať tak dopadnou všichni ti, co se vyžívají v utrpení zvířat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud