Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Skandální chování obsluhy fastfoodu: Nevidomé odmítli přečíst obsah alergenů

Trapné chování obsluhy fastfoodu: Nevidomé a alergické ženě odmítli přečíst obsah alergenů.
Trapné chování obsluhy fastfoodu: Nevidomé a alergické ženě odmítli přečíst obsah alergenů.  (Autor: Reprofoto: BBC, Profimedia.cz)
Autor: DH - 
7. října 2019
15:46

Místo jídla si odnesla otřesný zážitek. Nevidomá Britka se setkala s hrozivým chováním zaměstnanců řetězce Burger King. Ti na požádání, zda by jí mohli přečíst seznam alergenů, striktně odmítli, byť jim žena sdělila, že u ní stopy ořechů vyvolávají silné astmatické záchvaty. Odvolávali se navíc na zákon, který neexistuje.

O svoji zkušenost se nevidomá Medina Hallová podělila s televizní stanicí BBC. Popsala přitom, že se nedávno vydala do restaurace Burger King v anglickém městě Folkestone.

Podle slov paní Mediny se na přepážce obsluhy slušně zeptala, zda by byli ochotní jí přečíst obsah alergenů v čokoládové brownie, protože ona bohužel nemůže. Čekala ledasco, ale odpověď, která se jí dostala, rozhodně ne. Pracovníci jí totiž řekli, že nemohou, protože to nařizují interní pravidla. Zákazníci si prý vše musí pročíst sami. Paní Hallové přitom nepomohl ani argument, že u ní přítomnost ořechů v jídle vyvolává velmi silné astmatické záchvaty.

K incidentu se už vyjádřilo i samotné vedení fastfoodového řetězce, které rovněž potvrdilo, že takový předpis, na jaký se zaměstnanci odvolávali, neexistuje. Ve věci bylo prý také zahájeno interní personální řízení. „Nejprve bychom se chtěli omluvit paní Medině, její zkušenost z tohoto týdne neodráží vysoké standardy, které bychom očekávali v některé z našich restaurací,“ nechal se slyšet mluvčí Burger Kingu.

Jestli omluva stačí, bude muset rozhodnout sama paní Hallová. Z jejích slov je ale jasné, že se s podobným chováním k nevidomým bohužel nesetkala poprvé a nejednalo se přitom jen o fastfoodové restaurace. „Všichni by měli uvažovat o použití alternativních formátů sdělení, abychom mohli být nezávislí a číst si to sami,“ uzavřela celý smutný incident.

 

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud