Vyhrála nad rakovinou a překonala rekord: Bojovnice 4x přeplavala La Manche!

Autor: rc - 
18. 9. 2019
18:55

Porazila smrtící nemoc a poté i sama sebe! Jen co Sarah Thomasová (37) vyhrála náročný boj nad rakovinou prsu, rozhodla se, že přeplave Lamanšský průliv. A to hned čtyřikrát za sebou, aby překonala rekord.

Sarah Thomasové z amerického Denveru se život obrátil naruby před dvěma lety v listopadu. Tehdy jí totiž lékaři diagnostikovali agresivní rakovinu prsu. Žena následně musela podstoupit náročnou léčbu, která zahrnovala chemoterapii, operaci a ozařování. Vášnivou sportovkyni během léčby držela nad vodou myšlenka, že se znovu vrátí k plavání, a po ročním boji o život si vyslechla od doktorů skvělou zprávu. Nad rakovinou vyhrála!

Sedmatřicetiletá plavkyně začala ihned plánovat novou výpravu. Toužila přeplavat Lamanšský průliv. Ovšem nejednalo se jen o jednosměrnou cestu, Sarah se totiž rozhodla, že zlomí dosavadní rekord a průliv přeplave hned čtyřikrát! O neuvěřitelném dobrodružství informovala na svém účtu na sociální síti facebook. „A je na cestě! Podmínky nemohly být lepší,“ objevila se na sociální síti fotografie Sarah, která se v neděli v brzkých ranních hodinách ponořila do temného moře. Plavkyně se musela vypořádat s únavou, slanou a ledovou vodou, vlnami a větrem.

Po čtyřiapadesáti hodinách a třinácti minutách doplavala znovu k pobřeží anglického hrabství Dover, kde ji už vítali se šampaňským a čokoládou. Sarah uplavala neuvěřitelných 135 km! „Dokázala to!“ objevil se příspěvek na sociální síti. Znavená plavkyně po překonání rekordu uvedla, že hodlá spát celý den. Nejtěžší věc prý byla slaná voda a medúzy.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa