Důchodkyně (74) porodila dvojčata a stala se nejstarší matkou světa. Manžel pak dostal mrtvici

Autor: shp - 
8. 9. 2019
06:31

Radost, štěstí, oslavy a pak vzápětí smutek. Indka Erramatti Mangayammaová se stala v 74 letech nejstarší matkou na zeměkouli poté, co přivedla na svět zdravá dvojčátka, která počala umělým oplodněním. Jenže hned druhý den zasáhla rodinu tragédie, když její manžel Sitarama Rajarao (82) dostal mrtvici.

Žena přivedla holčičky na svět císařským řezem na klinice v Haidarábádu ve státě Ándhrapradéš. „Jsme nejšťastnější pár na světě,“ tvrdili svorně manželé po narození miminek.

Otec: Je to nejšťastnější chvíle mého života

Díky milosrdenství boží a díky doktorům jsem se stal hrdým otcem dvou holčiček. Bůh vyslyšel naše modlitby. Je to nejšťastnější chvíle mého života,“ dodal pak Sitarama.

Jenže toho štěstí bylo na postaršího tatínka až příliš. Den po porodu ho totiž ranila mrtvice. Skončil v nemocnici, kde je dosud ošetřován, uvedl Daily Mail. Jak špatně na tom je, není úplně jasné.

Dvojčátkům se daří

Na pozorování jsou v nemocnici i dvojčátka, jejichž stav je však vyhodnocen jako dobrý. Rodiče k jejich početí použili vajíčko od dárkyně, které bylo oplodněno Siraramovým spermatem.

Pár je spolu od roku 1962. Nikdy však nebyl schopný počít dítě přirozenou cestou. Narození indických dvojčátek vyvolalo ve světě pozdvižení. Staří rodiče se podle některých názorů o děti nedokážou dobře postarat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

starypes ( 8. září 2019 18:40 )

Ne, on je rom, nebo CD ROM?

starypes ( 8. září 2019 18:38 )

Dědka z toho j e b l o? Mě by jeb.lo taky, a to mi není zdaleka 82 let.

starypes ( 8. září 2019 18:36 )

offline ( 8. září 2019 17:53 )

Indů je tak málo, že musí rodit i sedmdesátnice, aby nevymřeli.

tarrica ( 8. září 2019 17:11 )

A naše humanitární organizace i Unicef budou škemrat o podporu podobných dětí. Ráda podpořím adresně děti , kterým např.nečekaně zahynul rodič či rodiče a pozůstalí to nezvládají. Vybírám si konkrétní případy,ale u nás!Takoví většinou neškemrají,žádají za ně kamarádi. a přátelé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa