Milan (38) se dopoval kávou a energeťáky: Trefila ho mrtvice a skončil vážně postižený!

Autor: lac - 
15. srpna 2019
11:17

Milana Tótha zasáhla loni na podzim mozková příhoda. Postihla mu celou pravou stranu těla. Dopoval se energetickými drinky a kávou, k mrtvici napomohl i stres. Díky léčbě se chce dostat co nejdřív do formy. Hlavně kvůli svým dětem. Ty jsou pro něj hnacím motorem.

Mrtvice postihla Milanovi celou pravou stranu těla. „Přišlo to náhle, i když ne bez varování. Den předtím, než to se mnou tady v kuchyni švihlo, jsem byl unavený. Hučelo mi v hlavě,“ vyprávěl pro deník Aha! otec Milana (4), Lady (3) a Robina (1). 

Ještě předtím, než k příhodě došlo, prožíval Milan stres. Do toho se dopoval energetickými drinky a kávou. „Měl toho hodně v práci. Aby mi pomohl doma, ještě přemýšlel o melouchu, abychom měli peníze. A takhle to skončilo,“ přiznala pro Aha! Milanova žena Jana (38).

Manželka Jana pomáhá Milanovi s rehabilitacemi. Pravidelně mu navléká cvičnou ruku. To proto, aby procvičoval pravou ruku, která je po mozkové příhodě zcela bez citu. Mimo to Milan bojuje také s poruchou rovnováhy. Stále špatně chodí, i když bez pomoci hole. Teprve letos v květnu konečně mohl vstát z vozíku. 

Milan by rád podstoupil léčbu kmenovými buňkami na soukromé klinice v Brně. Tu ale bohužel neplatí pojišťovna. „Příkladem je mi pan Luboš, který léčbu podstoupil a jehož stav se zlepšil skoro do normálu,“ dělá si naděje Milan a doufá v zázrak.

Milan před mozkovou příhodou pracoval jako barista a k této práci by se rád vrátil. Doma proto nacvičuje přípravu kávy z přístroje. I přes svůj handicap se snaží vydělávat peníze. Pořádá proto kurzy malování kávou.

Pomoci můžete například i vy, a to prostřednictvím Nadačního fondu Cesta proti bolesti. Ta by potřebovala vybrat 320 tisíc korun. Číslo transparentního účtu je 2001199014/2010. Ve zprávě pro příjemce uveďte Milan Tóth. 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud