Policistu Marka smetlo na křižovatce auto: I po roce je v kritickém stavu, potřebuje pomoc

Policistu Marka smetlo na křižovatce auto: I po roce je v kritickém stavu, potřebuje pomoc. (Ilustrační foto)
Autor: dce - 
3. července 2019
18:01

Už rok uplynul od otřesné nehody policisty Marka Tisoně. Když jel po Opavě na motorce, řidič osobního auta mu nedal přednost. Marek skončil v ohrožení života s devastujícími poraněními. Dodnes je upoután na lůžko a je stále v kritickém stavu. Policisté se rozhodli kolegovi a jeho rodině pomoci a založili veřejnou sbírku.

Markova nehoda se odehrála 30. června loňského roku v půl deváté ráno. V Těšínské ulici v Opavě se otáčel řidič osobního vozu a nedal Markovi na motorce přednost. „První posádka k postiženému dorazila během tří minut od nahlášení události na tísňovou linku. Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hlavy, hrudníku a pánve,“ řekl loni Deníku tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl s tím, že motorkář byl v přímém ohrožení života.

Do ostravské nemocnice ho transportoval vrtulník. Dodnes je jeho stav kritický. „Marek je trvale umístěn na lůžku, je zcela nepohyblivý a jeho komunikační schopnosti jsou velice omezené. Momentálně byl umístěn v léčebně pro dlouhodobě nemocné,“ popsali Markův aktuální stav kolegové.

Marek u policie pracoval v době své nehody více než 21 let. Během služby byl mnohokrát oceněn a také vyznamenán. Podle kolegů byl vždy veselý, přátelský, spolehlivý a nikdy nepokazil žádnou legraci. Nejvíce mu ale záleželo na rodině – s manželkou Kateřinou má dva syny, jedenáctiletého Ondřeje a třináctiletého Tadeáše.

„V jeho osobním životě, přes činorodou práci pro veřejnost, spoustu zájmů a koníčků, vždy na prvním místě stála starost o rodinu, výchovu a vzdělání obou dětí. Jejich aktivní a do oné události bezstarostný život byl umožněn zejména díky obětavosti, lásce a materiálnímu zajištění ze strany obou rodičů,“ vysvětlují policisté.

Právě tragickou nehodou přišla rodina s dvěma chlapci ve vývinu o důležitého živitele a ocitli se ve složité situaci. „Z tohoto důvodu jim chceme alespoň touto formou pomoci vyrovnat se s touto zcela jistě traumatizující situací, vyjádřit jim podporu a ulehčit těžký úděl v dalším životě. Chtěli bychom Vás všechny touto cestou požádat o podporu. I malá částka, kterou se rozhodnete přispět v rámci vyhlášené sbírky, oběma dětem zcela jistě výrazně pomůže v tomto nesmírně těžkém a smutném období,“ prosí Markovi kolegové.

Pomoci rodině můžete na účtu: 4200555535/6800. Je nutné uvést variabilní symbol 281008. Sbírka bude ukončena k poslednímu září 2019.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud