Pumpař hrdinou: Zachránil krásnou řidičku v nesnázích a stal se hvězdou internetu

Autor: ČTK - 
4. června 2019
07:02

Zaměstnanec čerpací stanice rozehřál srdce Jihoafričanů tím, že zaplatil benzin bělošské řidičce, která na nebezpečné dálnici v JAR neměla peníze na palivo do svého vozu. Dojatá žena svého zachránce vychválila na sociálních sítích a zahájila sbírku, která vynesla desetitisíce dolarů.

Nkosikho Mbele se rozhodl dát ze svého 100 randů (asi 160 korun) Monet van Deventerové, která si zapomněla peněženku a neměla na benzin. Učinil tak ze strachu o její život, pokud by jí došlo palivo na nebezpečném dálničním úseku, proslulém vysokou kriminalitou.

Tady vám nemůže dojít benzin

"Madam, na dálnici N2 vám nemůže dojít benzin. Dám vám 100 randů a vy mi je vrátíte, až budete poblíž," uvedl podle stanice BBC pumpař, aniž by po ženě chtěl jakýkoliv kontaktní údaj. "Ani jsem o tom nepřemýšlel... Udělal jsem, co bylo správné," řekl pumpař místnímu rádiu.

"Děkuji ti, Nkosikho, že jsi mi dal víru v Jihoafrickou republiku," napsala Van Deventerová na sociálních sítích v pohnutí nad šlechetným činem.

Zachránil mi život, říká řidička

"Protože mi Nkosikho zachránil život, ráda bych pro něj něco udělala na oplátku," dodala s tím, že zakládá crowdfundingovou sbírku. Ta za pouhé dva dny vynesla již přes 27.000 dolarů (635.000 korun), které skromný pumpař plánuje použít na vzdělání svých dětí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud