Muž prodává na internetu mladého tyrannosaura: Cenovka vám vyrazí dech!

Autor: yks - 
26. 4. 2019
23:07

„Není snadné potkat miliardáře,“ říká americký výtvarník a hledač zkamenělin Alen Detrich na otázku, proč se rozhodl prodat na internetovém portálu zkamenělinu mláděte Tyrannosaura. Mnoho sympatií u vědeckých kapacit si tím nezískal.

Potřebujeme ho zkoumat, ne ho prodávat nejvyšší nabídce, zlobí se odborná veřejnost. Na výtvarníka a sběratele fosilií Detricha. Vyvolávací cena tyrannosaura nemusí být mimo možnosti řady boháčů a muž se ani nijak netají tím, že mu jde hlavně o zisk. 

Detrich za tyrannosaura požaduje necelé tři miliony dolarů, v přepočtu 68 000 000 korun. Za unikátní zkamenělinu, kterou před dvěma lety zapůjčil ke zkoumání vědcům z Univerzity v Kansasu, je nejspíš dostane. Sám ostatně připustil, že nechal pozůstatky tvora vystavit v muzeu jen proto, aby zvětšil šance na výhodný prodej.

Podle informací uveřejněných prodejcem se jedná pravděpodobně o jedinou dochovanou kostru mláděte Tyrannosaura na světě a předpokládané stáří fosílie činí 68 milionů let. „Tenhle tyrannosaurus byl velmi nebezpečný masožravec. Podle histologie bylo zjištěno, že tomuto exempláři byly v čase smrti asi 4 roky,“ informoval potenciální zájemce Detrich.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Desterz ( 27. dubna 2019 08:29 )

Leckteré země klidně prodají vykopávku nálezci.

y1xcvbnm ( 27. dubna 2019 04:53 )

jak k němu přišel???

Zobrazit celou diskusi
Další videa