Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Pět nejbohatších žen světa! V téhle společnosti se ocitne manželka Bezose

 • Autor: DH - 
  12. 4. 2019
  12:43

  Po divokém dělení majetku nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose (55) už je jasno. Jeho dosavadní manželka MacKanzie Bezosová (48) si ze zhruba tříbilionového impéria »uloupne« asi 800 miliard korun a rázem se tak zařadí k těm vůbec nejbohatším ženám na světě, mezi které patří i majitelka obchodní sítě Walmart nebo dědička kosmetického gigantu L'Oreal. Podívejte se, které zástupkyně něžného pohlaví »vládnou světu«!

   

 • 1.Françoise Bettencourt Meyersová (65), jmění: 49,3 miliard USD (1,13 bilionu Kč)

   

  Françoise Bettencourt MeyersFrançoise Bettencourt Meyers | Profimedia.cz

  Francouzka Bettencourtová Meyersová je vůbec nejbohatší ženou světa. Pařížanka je jedinou dědičkou své matky Liliane Bettencourtové (†94), bývalé předsedkyně představenstva společnosti L’Oréal, které nyní její dcera vládne. Se svou rodinou vlastní 33 procent akcií firmy, již založil její dědeček Eugène Schueller.

  Meyersová je rovněž velkou filantropkou v oblasti umění. Pomocí své nadace podporuje i přední francouzské vědce. Zajímavostí je, že se Francouzka rozhodla vychovávat své děti v židovské víře. Její dědeček byl přitom vyšetřován kvůli spolupráci s Nacisty.

 • 2.Alice Waltonová (69), jmění 45 miliard USD (1,03 bilionu Kč)

  Alice WaltonováAlice Waltonová | Profimedia.cz

  Miliardářka Alice Waltonová je jedním ze tří dětí zakladatele Walmartu Sama Waltona. Jako jediná, na rozdíl od svých bratrů, se však v rodinné firmě nijak neangažovala a od prvopočátku se věnovala především umění. Je zakladatelkou a zároveň i majitelkou muzea amerického umění Crystal Bridges v arkansaském městě Bentonville, kde i sama žena žije.

  Alice vlastní ultracennou sbírku obrazů, mezi kterými jsou i díla Andyho Warhola, Normana Rockwella a Marka Rothka. Hodnota kolekce se odhaduje na stovky milionů dolarů.

  Celkově se Alice umístila na 17. místě v žebříčku těch vůbec nejbohatších lidí na světě. O pozici víš je její bratr Jim a naopak o stupínek pod ní její druhý bratr Robson.

 • 3. Susanne Klattenová (56), jmění: 25 miliard USD (571,5 miliard Kč)

  Susanne KlattenováSusanne Klattenová | Profimedia.cz

  Co by to bylo za žebříček miliardářek, kdyby v něm nefigurovala některá z německých žen. Susanne Klattenová je mezi nimi především díky zděděnému podílu v automobilovém gigantovi BMW. Mimo akcií výrobce automobilů z Mnichova pak žena vlastní i podíly ve farmaceutické korporaci Altana, nebo společnosti Nordex AG, která se věnuje byznysu kolem větrných elektráren.

  Klattenová však ke jmění nepřišla jako slepá k houslím. Od malička studovala a odměnou jí byl titul MBA v oboru ekonomie. V několika svých společnostech aktivně působí, nejvíce se ale angažuje ve firmě SGL, která se zaměřuje na zpracovávání karbonu a grafitu. Zde je Němka předsedkyní dozorčí rady. Susanne Klattenová miluje lyžování. Se svým mužem, který před sňatkem pracoval jako inženýr v BMW, měla dokonce svatbu v proslulém ráji lyžařů Kitzbühelu. O jejím jmění muž nevěděl, dokud se lépe nepoznali.

 • 4. Jacqueline Marsová (79), jmění: 23,6 miliard USD (539,5 miliard Kč)

   

  Jacqueline MarsováJacqueline Marsová | Profimedia.cz

  V rámci žebříčku nejbohatších žen světa tu máme i bytost, která doopravdy může říct, že svými prostředky dělá denně radost milionům lidí po celém světě. Jacqueline Marsová totiž dvacet let pracovala pro amerického výrobce cukrovinek nesoucí i její neobvyklé příjmení. Dodnes pak devětasedmdesátiletá žena vlastní jednu třetinu akcií firmy Mars.  

  Společnost vyrábí mimo slavné karamelo čokoládové pochoutky třeba tyčinku Milky Way, čokoládové bonbony M&M’s nebo rýži Uncle Ben’s.

 • 5. Jang Chuej-jenová (28), jmění: 21,9 miliard USD (500,6 miliard Kč)

   

  Jang Chuej-jenováJang Chuej-jenová | Profimedia.cz

  Pětici nejmovitějších žen světa uzavírá zatím ta nejmladší z nich. Osmadvacetiletá Číňanka Jang Chuej-jenová je dědičkou firmy Country Garden Holdings, jenž se zabývá realitami a kterou na ni přepsal její otec Yeung Kwok Keung. Ve společnosti vlastní 57 procent akcií.

  Číňanka mimo reality podniká i v oblasti vzdělávání. Její společnost Scholar Education Holdings v roce 2007 začala obchodovat i na newyorské burze, kde si připisuje obdivuhodné úspěchy. Jang Chuej-jenová je nejbohatší ženou Asie a dá se očekávat, že v nejbližší době postoupí v hierarchii světových miliardářek ještě výše, protože čínský trh s nemovitostmi roste jako houby po dešti.

 • 6.MacKenzie Bezosová (48), jmění: přibližně 34,8 miliard USD (Po rozvodu)

   

  MacKenzie BezosováMacKenzie Bezosová | Profimedia.cz

  Nováčkem mezi nejbohatšími ženami světa se pravděpodobně stane MacKenzie Bezosová.

  Američanka se mezi elitu dostane díky rozvodu s nejbohatším člověkem světa Stevem Bezosem, který je zakladatelem firmy Amazon. MacKenzie se po rozdělení majetku údajně stane čtyřprocentní majitelkou akcií firmy.

  Pár oznámil rozvod v lednu roku 2019 s tím, že zakladatel Amazonu měl delší dobu milenku. Majetkové vypořádaní ale proběhlo nečekaně rychle, hotovo by mělo být za méně než 3 měsíce.

  V žebříčku by měla být buď na třetím nebo čtvrtém místě

 • 7.Další v pořadí

  7.  Lauren Powell Jobsová, jmění: 18,8 miliard USD (430 miliard Kč), společnosti: Apple, Disney            
  8.  Jina Rinehartová, jmění: 17,4 miliard USD (398 miliard Kč), společnosti: Hancock Prospecting

  9.  Iris Fontbonová, jmění: 16,3 miliard USD (373 miliard Kč), společnosti: Antofagasta Plc

  10.  Abigail Johnsonová, jmění: 15,9 miliard USD (364 miliard Kč), společnosti: Fidelity Investments

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud