Dobří lidé nevymřeli: Stařenka (72) obchází v mrazech bezdomovce a dává jim teplé jídlo

Autor: DH - 
17. 2. 2019
20:07

Jedna z přihlížejících žen natočila v ulicích anglického města Portsmouth dojemné video. Je na něm natočena stařenka (72), kterak podává ženě žijící na ulici v mrazu horkou polévku.

Dvaasedmdesátiletá Diana obcházela s polévkou bezdomovce v rámci charitativní akce kostela Swithuns v městské části Portsmouthu s názvem Southsea. Cíl akce byl pomoci lidem bez domova nějak přežít tamní zimní počasí, které je letos na anglické poměry velmi chladné.

V noci, kdy autorka Charlie videoklip natočila, klesla rtuť teploměru na hodnotu mínus šestnáct stupňů Celsia a Diana přesto šla a polévkou obdarovala i dva bezdomovce sedící na chodníku u obchodu. Jejich vděčné pohledy rozhodně za zdokumentování stály.

Charlie Franks po návratu z ulic města video nahrála na svůj facebookový účet a připsala k němu text: „Tahle absolutně legendární žena si zaslouží všechna vaše sdílení, tohle jsem natočila na Albert road v Southsea.“  A k tomu ještě dodala výzvu. „Vypadá to, že tahle žena udělala kopu polívky a vyrazila do ulic ji rozdat bezdomovcům. Znovu jsem začala věřit v lidskost. Pojďme ji udělat šťastnou,“ napsala a nestačila se divit. Od středy 13. února už nasbíralo neuvěřitelných 160 tisíc shlédnutí.

Video Dobří lidé nevymřeli. Video zachytilo stařenku, jak dává zmrzlé bezdomovkyni polévku - Facebook

Video na sociální síti facebook nakonec sdílelo tři a půl tisíc uživatelů, kteří u něj zanechali oslavné komentáře. Za všechny můžeme uvést třeba tento: „Kéž by bylo víc takových lidí jako Diana.“  

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ladybug ( 18. února 2019 00:38 )

Mně je 76 let, taky bych každého hnala, kdo by mně nazýval stařenkou. Možná po 80ti, ale teď ještě ne.

vosavopruz ( 17. února 2019 22:30 )

stařenka je dobrá duše,ti bezdomovci by se mohli jít zahřát do nějakého obchodáku,tam jich musí ve městě bejt.

Ruth ( 17. února 2019 21:48 )

Přesně

simeone ( 17. února 2019 21:00 )

Stařenka(72), a kolik je třeba Vondráčkové? Řeknete Michalovi že má doma hádavou stařenu? Houno tak, ten by vás hnal, pit omci z Blesku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa