Děsivé záběry nehody letadla: Na namrzlé ranveji nedobrzdilo a skončilo v hoře sněhu

Autor: DH - 
12. 2. 2019
13:08

Internet doslova šokovalo video, na kterém má malé letadlo nemalé potíže s přistáním na ranveji ve Francii. Nakonec nedobrzdí a končí v hoře sněhu na konci přistávací dráhy. Pětičlenná posádka naštěstí vyvázla jen s drobnými poraněními.

Moment hrůzy. Tak se dá popsat video, které pořídili návštěvníci francouzského lyžařského střediska Courchevel. Na něm je vidět malý dopravní letoun Piper PA-46, který 8. února letošního roku přistává na místním letišti.

Video Strašlivé záběry malého letadla, které neubrzdilo přistání a zapíchlo se do sněhu na konci ranveje. - Youtube - @VideoCentral
360p

Když ale letadlo dosedne na ranvej letiště ve francouzských Alpách, která je v tu chvíli ještě lehce pokryta navátým sněhem, stane se něco nečekaného. Vrtulový Piper nemůže dobrzdit a nakonec v celkem vysoké rychlosti naráží do sněhové bariéry na konci dráhy.

Na palubě v té době sedí celkem pět pasažérů. Čtyři z nich museli být transportováni do nemocnice, naštěstí ale jen s lehkými poraněními. Za nehodu pravděpodobně mohla namrzlá přistávací dráha.

Letiště Courchevel ležící v srdci francouzských Alp je legendou. Jeho jediná ranvej má pouhých 525 metrů a leží vysoko v horách. Při přistání navíc letadlo stoupá mírně do kopce, aby vůbec mohlo dobrzdit na tak krátké vzdálenosti. Pořad „Nejextrémnější letiště na světě“ Courchevel zařadil mezi sedm těch vůbec nejnebezpečnějších. Podle pilotů je už samotné přiblížení na ranvej jen pro ty nejzkušenější.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa