Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Zemřela nejstarší youtuberka. Indické „Ditě P.“, která vařila v poli, bylo 107 let

Autor: ital - 
6. prosince 2018
19:10

Indická kuchařka Mastanamma proslula po celém světě poté, co ji její vnuk nafilmoval při vaření tradičních indických jídel. Vařila na otevřeném ohni sedíc na matraci v rýžovém poli. Mezi její slavná jídla patřilo například kuřecí kari s vodním melounem nebo rybí kari. Tato prababička nevlastnila žádný doklad, kterým by svůj věk mohla potvrdit, ale loni prohlašovala, že jí je 106 let.

Video Kuřecí kari 

Stoletá kuchařka žila se čtyřmi generacemi své rodiny v odlehlé indické vesnici Gudivada ve státě Ándhrapradéš na březích řeky Guntur. Její talent na vaření se stal celosvětově proslulým poté, co její vnuk Laxman a jeho přítel Reddy natočili její umění na video. „Navrhl jsem to Laxmanovi a pak přišel do vesnice navštívit jeho babičku. Vařila skvěle v tradičním stylu. Proto jsme se rozhodli ji natočit,“ prozradil kamarád Reddy pro HuffPost India.

„Výsledek byl skvělý, všichni si ji zamilovali. Byla velice aktivní a vedla opravdu rušný život. Milovala nezávislost a žila sama, zatímco její syn zůstal v domě sousedícím s jejím. Líbil se nám její přístup a rozhodli jsme se ji nafilmovat,“ doplnil Reddy.

Video Mastanamma připravovala jídlo tradičním způsobem 

Video zachycuje její tradiční kuchařský styl, kdy sedí na matraci u otevřeného ohně v rýžovém poli, svými nehty oloupává zeleninu a krájí ji tradičním nožem. Její nejslavnější jídlo bylo kuřecí kari s vodním melounem, které připravovala primitivními nástroji a servírovala na banánovém listu.

V úterý o její smrti ve věku 107 let informoval web The New Minute. Podle webu Indian Telegraph měla v době, kdy Mastanamma zemřela, její videa téměř milion sledujících a 140 milionů zhlédnutí. „Bylo to skvělé a říkali jsme si, proč nezachytit celý průběh. Videa se povedla a během týdne jsme získali tisíce sledujících,“ sdělil vnuk Laxman. Videa však přestali na web umísťovat již asi půl roku před tím, než Mastanamma zemřela. Důvodem byl zřejmě její špatný zdravotní stav.

Monikay ( 6. prosince 2018 19:32 )

to byl dobrý nápad.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud