Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Splašená zebra v jihlavské zoo: Mladý samec se pořezal při skoku skrz okno vrátnice

Splašená zebra v jihlavské zoo: Mladý samec se pořezal při skoku skrz okno vrátnice
Splašená zebra v jihlavské zoo: Mladý samec se pořezal při skoku skrz okno vrátnice  (Autor: Facebook)
Autor: ČTK - 
5. prosince 2018
20:24

Po jihlavské zoologické zahradě ve středu pobíhala vyplašená zebra. Mladého samce zebry Burchellovy dovezli chovatelé v úterý večer z Německa, aby doplnil stádo. Ve středu utekl z ohrady ve vrchní části zoo. Při odchytu proskočil oknem vrátnice a utrpěl několik řezných ran. "Nikomu ze zaměstnanců se nic nestalo a i hřebec vypadá, že se z události zotaví bez následků," řekl ředitel zoo Jan Vašák.

Zebra se dostala až do zázemí pro zaměstnance zoo. Na dvoře ji zastavili ošetřovatelé pomocí improvizované zábrany z kontejnerů na odpad a veterináři se podařilo samce zasáhnout uspávací injekcí. Než začala anestetika působit, zebra ještě proskočila oknem vrátnice a poničila tam vybavení. Teď se s několika řeznými ranami zotavuje ve stáji.

Podle zoo to je už druhý exces, který se třináctiměsíčnímu samci zebry "podařil". První pokus přepravit ho z Německa před pár dny skončil už v Duisburgu, kde rozkopal přepravní box.

Jihlavská zahrada letos v únoru řešila i útěk samice vlka iberského, která přeskočila hrazení a byla pryč několik hodin. Pár vlků pak chovatelé dočasně přestěhovali do zoo v Brně, aby mohli zvýšit hrazení výběhu. Vlci se do něj vrátili na konci června.

naidka ( 5. prosince 2018 20:56 )

Z Německa se mu nechce za žádnou cenu a při první příležitosti prchá zpět. Koho to jenom připomíná..

Zobrazit celou diskusi