Miliardáři hledají úkryt před apokalypsou! Brousí si zuby na vesničku na Novém Zélandu. Stojí „jen“ 41 milionů

Autor: rc - 
13. března 2019
22:44

Pokud dojde ke konci lidstva, tohle je perfektní místo, kde se můžete ukrýt! Nachází se na Novém Zélandu u jezera Waitaki na Jižním ostrově. Vesnička se skládá z osmi domů a restaurace. Byla opuštěná od roku 1989. Teď si prý na ni brousí zuby miliardáři, kteří se tam hodlají ukrýt právě před apokalypsou!

V roce 1930 se vesnička Waitaki u stejnojmenného jezera, která leží na Jižním ostrově na Novém Zélandu, stala domovem pro dělníky, kteří pracovali na nedaleké přehradě. Vesnička se skládá z osmi domků, restaurace a garáže. Tehdy v ní žilo přes čtyřicet lidí. V roce 1989 však došlo k automatizaci přehrady, a tak už nebylo třeba lidské síly. Dělníci odešli a vesnice ležící uprostřed krásné přírody zůstala opuštěná.

Třicet let si nikdo pozemku měřícího čtrnáct hektarů nevšiml. Teď však nastala změna. Podle realitního agenta, který má prodej vesničky na starosti, se nabídky na koupi  jen hrnou. Nejvíce zájemců by prý chtělo z opuštěného místa udělat vinařství či prázdninový resort. Nedaleko vesničky se totiž nachází lyžařský areál.

O pozemek za 41 milionů by měl dokonce zájem i miliardář a spoluzakladatel PayPal Peter Thiel, který by prý u jezera Waitaki našel útočiště, pokud by došlo k apokalypse! Má to však malý háček. Pokud by si někdo chtěl koupit pozemek, musí mít novozélandské občanství. To však Thiel obešel velice chytře a občanství si koupil, tudíž je horkým kandidátem stát se majitelem tohoto krásného útočiště.

Podívejte se na žebříček nejbohatších Čechů

iFender ( 14. března 2019 11:13 )

smradlavamakrelo mas recht!...a mimo to na co clovek potrebuje k zivotu miliardy? K luxusu staci byt multimilionar.Meli by vice sponzorovat a venovat se ochrane zivota na nasi planete a boji proti rakovine vseho druhu.Pozlacena auta a WC nas nezachrani.

smradlavamakrela ( 13. března 2019 23:03 )

Jó a co by pak žrali když ty hovada by ni bramboru neuměli zasadit. A kdo na ně bude dělat když zůstanou sami

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud