Láďa (36) prosil po mrtvici o byt pro invalidu. „Běžte na ubytovnu,“ řekla mu úřednice

17. 9. 2018
05:02

Dvě podpásovky uštědřil osud Ladislavu Nisterovi (36). Loni ho postihla mozková příhoda a skoro rok byl ležící pacient. Když chtěl od Jirkova pro invalidu vhodnější byt, narazil. Úřednice mu nabídla ubytovnu nebo 5. patro bez výtahu! Blesk ale muži pomohl.

Ladislav bydlí s otcem (57), který o něj pečuje, v pronajatém 1+1. Požádal o městský byt, aby táta mohl upravit pro jeho potřeby alespoň koupelnu. „Už ho skoro neunesu a v tomhle bytě je problematické pro Láďu koupání,“ zdůvodnil Ladislav st. Žádost o byt prý syn podal již v roce 2015, kdy ještě netušil, co se mu přihodí, ale neobnovoval ji, což byla podle městské majetkové společnosti chyba. A nyní narazil.

Bez výtahu

„V pondělí nám úřednice řekla, abychom šli na ubytovnu, že byt nemá,“ shodli se oba Nisterové. Předtím prý špatně chodícímu Ladislavovi nabídla byt v 5. patře v novostavbě bez výtahu nebo garsonku, kam by se sotva vešla polohovací postel a koupelnový prostor by byl ještě menší. Žadatelů máme moc, bytů málo, slyšeli. „Čekal bych, když je kluk v takové situaci, že město pomůže,“ mínil Ladislav starší.

Do nového

Situace se pro Nisterovy zlepšila, až když se o kauzu začal zajímat Blesk. „Nabídli jsme žadateli garsoniéru v přízemí, s čímž souhlasil, a už jsme domluveni i na prohlídku,“ dodává Marcela Vohnoutová, pověřená vedením společnosti Městská majetková Jirkov.

VIDEO: Učitelku Věru mrtvice postihla ve 23 letech. Jak se jí teď žije?

Video Učitelku Věru mrtvice postihla ve 23 letech. Jak se jí teď žije? 
720p 480p 360p 240p

1080p 720p 360p
Další videa