Čtvrtek 6. května 2021
Svátek slaví Radoslav, zítra Stanislav
Oblačno, déšť 12°C

Neuvěřitelné záběry z Bangkoku: Žena zachránila život nenarozené opici. Na ulici provedla císařský řez

Autor: ana - 
8. března 2018
19:41

Padtama Kedkuerviriyanon (36) zachránila nenarozené opičí mládě. Když na svém skútrů projížděla ulicemi Bangkoku, uviděla na silnici sraženou opici. Všimla si, že podle všech znaků je mrtvá samice makaka březí. Okamžitě se vydala na pomoc.

Mladá žena pomáhala jako ošetřovatelka opic v místní záchranné stanici. Posoudila tedy, že samice byla jen pár chvil od porodu. Padtama bez jakéhokoliv medicínského vzdělání poprosila kolemjdoucí, aby jí sehnali ostrý nůž a mohla mládě opičky zachránit.

Císařský řez na silnici

Neváhala ani chviličku a císařským řezem dostala mládě z lůna mrtvé matky. „Vzpomněla jsem si na narození vlastního dítěte,“ řekla k operaci žena. Následovalo několikaminutové oživování. Dýchání z úst do úst a srdeční masáž pomohly. Opička se po pár minutách probudila k životu.

„Nedokázala jsem si představit, že bude dítě umírat v těle své matky, a tak jsem neváhala ani sekundu,“ doplnila Padtama.

Opička se bez ženy nehne

Malou opičku si zachránkyně vzala domů, kde ji již pár dní krmí stříkačkou. „Je na mně přilepená od rána do večera, stala jsem se její náhradní matkou,“ popisuje nynější stav zachráněné opičky Padtama.

Video Žena zachránila opičí miminko. 

Malá opička dostala jméno Naděje. „Snažíme se, aby se Naděje časem dokázala dostat zpět do přírody. Bude to pro ni tak nejlepší,“ dokončila žena.

Monikay ( 8. března 2018 20:06 )

Článek který zahřeje

Zobrazit celou diskusi
Další videa