Kvílivé sirény hasičských vozů v úterý odpoledne probraly šestitisícové městečko na Břeclavsku. Šlo o čas, nešťastnému zvířeti hrozil stres. „Jak se kůň dostal do obří pneumatiky, je tak trochu záhadou,“ kroutil hlavou i mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„Motal se kolem pneumatiky, do které se sype žrádlo. Asi uklouzl nebo zakopl, spadl do ní a nemohl vlastními silami ven,“ tvrdil jeden z místních.   

Po krátkém zhodnocení situace šlo vše ráz naráz. Hnědáka Luciena (20) přikryli dekou, majitelé ho drželi za hlavu a konejšili. A hasiči sáhli po akumulátorové pile, kterou běhoun rozřízli.

Vyřešila to pila

„Celá záchranná akce netrvala ani půl hodiny. Nakonec nebylo třeba povolat veterináře ani naší na podobné případy specializovanou jednotku Přehrada. Zachraňovali jsme srnčí, chytali hady a roje včel. Tento případ je ale skutečná rarita,“ dodal Mikoška.

A hlavní aktér? Ještě chvíli vydýchával nepříjemný zážitek, pak se postavil na všechny čtyři a nechal se poslušně odvést do stáje.

„Nejspíš sklouzl po gumě a zapasoval se dovnitř,“ řekla jednatelka ranče a závodní stáje Valkýra Jana Sigmundová a dodala: „Už se z toho otřepal, je v pohodě."

VIDEO: Záchrana koně z jímky v Chudobíně.

Video
délka: 02:30

Video: Dramatická záchrana koně z jímky - vytahovat ho musel jeřáb! HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie
5 fotografií