Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Zemřel nejstarší muž světa: Děda (†113) prožil celý život v jedné vesnici

Autor: lm - 
30. ledna 2018
21:14

Úctyhodných 113 let se dožil Španěl Francisco Nunez Olivera. Stařík, který byl podle médií nejstarším mužem světa, vydechl naposledy v pondělí ve svém domě v Bienvenidě, kde prožil celý svůj dlouhý život. 

Španěl Francisco Nunez Olivera, který měl čtyři děti, devět vnoučat a 15 pravnoučat, oslavil 13. prosince 113. narozeniny. Nejstarším mužem na světě se stal po smrti polsko-izraelského Yisraela Kristala v loni v sprnu.

Vysloužilý farmář, který ve dvacátých letech minulého století bojoval v Rífské válce proti berberům, se dlouho těšil dobrému zdraví. Ještě ve 107 letech se úplně sám vydával na denní procházky po vesnici. Za celý život byl navíc jen dvakrát v nemocnici, jednou z nich byla operace šedého zákalu v 98 letech, po které začal znovu číst.

Francisco Nunez Olivera vydechl naposledy v pondělí kolem 10:30. "V posledních letech pro nás hodně znamenal, reprezentoval naši vesnici a pomáhal nám se dostat do podvědomí světa," uvedl starosta Bienvenidy Antonio Carmena. Úřady po smrti staříka vyhlásily den smutku.

Podle příbuzných se Francisco dožil takto požehnaného věku díky stravě bohaté na zeleninu, kterou si pěstoval na zahrádce a sklenici červeného vína denně. Po jeho smrti se nejstarším mužem světa stal Japonec Masazou Nonaka (112), který se narodil 25. července 1905.

Video: Zemřel stařec, jemuž mělo být 146 let! Indonésan přežil čtyři manželky i své děti

Video  Zemřel stařec, jemuž mělo být 146 let! Indonésan přežil čtyři manželky i své děti  - Reuters, Lucie Marková
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi