Kardiochirurg Pirk opustil pacienty: Jezdí na kole pro nemocné děti

Autor: jn - 
2. 6. 2017
10:11

Největší český machr na srdce, profesor Jan Pirk (69) opustil své pacienty. Věhlasný kardiochirurg totiž šlape už třetí den na charitativní tour Na kole dětem. Vzal si dovolenou, aby pomohl dětem, které měly v životě smůlu a onemocněly rakovinou.

V pelotonu je opravdovou celebritou. Při každé zastávce rozdává autogramy únava neúnava. Ostatní cyklisté mezitím ve stínu baští banány nebo doplňují tekutiny. V pátek ho můžete vidět kolem páté hodiny odpolední na Benecku. „Celé moje zaměstnání je pomáhat lidem. A když můžu pomoci i jinou aktivitou než operováním, tak jsem pro. Tahle akce navíc spojuje užitečnou pomoc lidem, kteří jsou v nesnázích s příjemným. S partou skvělých lidí jedete na kole,“ řekl Blesku Jan Pirk.

Uznávaný lékař je sportovcem tělem i duší. Plave, běhá, jezdí na kole. Zkouší i triatlon. „Jsem hlavně běžec. A na cyklistice jsou nejhorší vršky a protivítr. A teď jedeme na Béňo (Benecko v Krkonoších – pozn. aut.), a to je pořádný kopec,“ usmívá se profesor.

Video Kardiochirurg Jan Pirk šlape, aby pomohl dětem - Jiří Nováček

Svou misi bere vážně. I kvůli páteční vrchařské etapě Jan Pirk nijak neponocoval. Šibalsky přitom mrkne. I když nezávodí, v pelotonu se kamarádsky hecuje se svým slavným profesorským souputníkem a přítelem Pavlem Pafkem (77). „Pavel je vynikající člověk a samozřejmě se špičkujeme. Na Benecku bude ale samozřejmě první Pavel,“ směje se profesor Pirk.

Páteční etapa charitativní tour Na kole dětem

2. etapa: 95 km: Mladá Boleslav (10.00 od Muzea Škoda-auto) - Sobotka (náměstí Míru 11.15-11.45) - Jičín (Žižkovo  náměstí 12.30 – 13.00) - Nová Paka (Masarykovo náměstí 14.00 – 14.30) – Jilemnice (Masarykovo náměstí 15.15-15.45) – Benecko (lyžařské středisko 16.30-16.45) – Vrchlabí (17. 15 nám. T. G. Masaryka.

V sobotu se jede

3. etapa: 101 km: Vrchlabí  (8.00 z nám. T.G. Masaryka) - Hostinné  Náměstí 8.45 - 9:15) - Dvůr Králové nad Labem (náměstí T. G.  Masaryka (10.15 - 10:45) - Ratibořice (Panský hostinec 11.45 – 12.15) - Nové Město nad Metují (Husovo náměstí (13.00 - 13.30) - sedlo na Šerlichu / Masarykova chata (vrcholová prémie) - Deštné v Orlických Horách (16:30).

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa