Život za život - v minulosti zanedbávaná fenka Sany zachránila život novému majiteli

Autor: dce - 
14. 4. 2017
17:37

Zpočátku smutný příběh fenky Sany člověku drásal srdce. Zanedbaná s obřím nádorem na břiše se ale dostala do dobrých rukou a brzy už o něco zdravější měla i nový domov. Právě v něm zachránila život svému páníčkovi.

Dojemný příběh na Facebooku sdílel útulek Dog Point, odkud Sany pochází. Před rokem a půl ji přijali do péče s obřím nádorem na břiše. "U Sany byla po neznámou dobu nedostatečná veterinární péče a bohužel jí nádor dorostl do obřích rozměrů," popsali zaměstnanci útulku. Nádor měl téměř 5 kilogramů.

Nakonec se ho úspěšně podařilo odstranit a díky mediální kampani fenka jela z veteriny rovnou do nového domova, kde na ní čekal i psí kamarád. Po více jak roce přišla do útulku dojemná zpráva od majitelů fenečky.

"Vzniklo nádherné přátelství manžela a pejsků Charlieho a Sany. Natolik silné, že manželovi zachránili život. Před 20 dny ho Sany začala kontrolovat a odstrkovat manžela od kafe a určitého druhu jídla. Charli ho nutil, aby si v určitých chvílích sedal nebo lehal na gauč," popsala paní Schneppová.

Nikdo z rodiny ale signály psů nechápal. Až do chvíle kdy muž zkolaboval v kuchyni. "Diagnóza, zbytnění srdce. Díky psům, kteří okamžitě přiběhli a dělali cirkus, jsem věděla, že je něco špatně a volala záchranku," prozradila.

"Tady platí život za život, manžel skončí v invalidním důchodu a víme již, že dostane kardiostimulátor. Nebýt Sany a Charlího, asi by to takto dobře nedopadlo. Ještě jednou díky."

Na jiný případ záchrany týraných psů se podívejte na videu:

Video 16 psů žilo v temné kobce plné odpadků v Novém Bydžově: Bojí se lidí i světla - útulek Dog Point

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jentakjen ( 14. dubna 2017 18:41 )

Tobě musí carmin pěkně trhat žilky, kašpare!

carmin-je-vemeno ( 14. dubna 2017 18:21 )

Skvělá práce

Zobrazit celou diskusi
Další videa