16 psů žilo v temné kobce plné odpadků v Novém Bydžově: Bojí se lidí i světla

Autor: dce - 
3. 4. 2017
14:14

Záchrana na poslední chvíli. Tak by se dal popsat zásah ochránců zvířat v Novém Bydžově. Z nevyhovujících podmínek odvezli šestnáct psů – nemocných, podvyživených, nesocializovaných. Zvířata se doslova bojí vlastního stínu. Nyní se nacházejí v útulku Dog Point, kde budou dokud se zcela neuzdraví.

Zástupci obce Nový Bydžov a pracovníci Krajské veterinární správy spojili síly a v minulé pondělí ze sociálního bydlení odvezli 13 dospělých psů a tři štěňata. Všichni jsou menšího vzrůstu do deseti kil, patrně kříženci pinčů, krysaříků a dalších drobných plemen.

„Psi volně pobíhají po bytě a jejich chování je ovlivněno velkým počtem zvířat na malém prostoru. Byt je velmi tmavý, dvě okna jsou rozbitá a z velké části zakrytá různými látkami a deskami. Vchod do bytu tvoří ocelové dvoukřídlé dveře narušené značně korozí, otvory vyplněny dřevotřískovými deskami. Chovatel neumožnil kontrolu svého obydlí, ale dle zápachu a množství dráždivých plynů, které vycházejí z místnosti je jasné, že zde nejsou dodržovány základní hygienické a zoohygienické normy. Kontrola psů byla provedena jednotlivě na uzavřeném dvoře přiléhajícím k nemovitosti," stojí ve zprávě KVS.

Video 16 psů žilo v temné kobce plné odpadků v Novém Bydžově: Bojí se lidí i světla. - útulek Dog Point
720p 480p 360p 240p

Zdravotní stav psů tomu odpovídá – podle vyjádření pracovníků útulku Dog Point jsou psi zablešení, mají kožní problémy a problémy s očima. Štěňata jsou navíc začervená. Všichni jsou značně vystrašení a světloplaší.

„U všech psů je klinicky zjevné podráždění očí, a tak v nedostatečně osvětleném bytě většina psů trpí očním onemocněním. Při šetření na denním světle psi reagovali nervózně, ačkoliv bylo zataženo,“ popisuje KVS s tím, že psi se navíc nekontrolovatelně množí. Jedna z fen navíc o víkendu porodila dvě štěňata.

Osud zvířat je zatím nejistý – jsou skutečně velmi vystrašení. Zvířátka nyní pracovníci útulku jednoho po druhém ošetřují a doufají, že se je podaří všechny socializovat a budou moci jít do nových domovů.

Doporučujeme
europa ( 4. dubna 2017 07:48 )

Majitele by měli zaživa rozkrájet na malé kousky!!!

pomoooooc-hori ( 3. dubna 2017 19:19 )

Co ty jsi za zmrrrda?

aIIahakbar ( 3. dubna 2017 17:33 )

Běž s tím do píííí-če, ko.kotí hlavo!

zkratik ( 3. dubna 2017 16:56 )

super 17 LIŠEK ZACHRÁNĚNO Z KRUTÉ FARMY V POLSKU! Organizaci Otwarte Klatki se včera podařilo zachránit a převézt do různých útulků v Polsku 17 lišek, které živořily na farmě v Raciborsku v klecích, které ani nesplňovaly základní podmínky pro chov. https://www.flickr.com/photos/otwarteklatki/sets/72157680399263410

zkratik ( 3. dubna 2017 15:19 )

furt dokola,kdy už tohle skončí?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud