Oba rodiče jim během 5 dnů vzala rakovina: Pro děti se vybralo přes 8,5 milionu!

Autor: lm - 
14. března 2017
21:50

Tři děti přišly během pouhých pěti dnů o oba rodiče. Mike (†57) a Julie (†50) Bennetovi z Velké Británie prohráli boj se zákeřnou rakovinou. Díky dobrotě lidí se ale sirotci nemusí bát o budoucnost. Ve sbírce se pro ně vybralo 8,5 milionu korun.

Táta Mike (†57) se zdrcující diagnózu dozvěděl už v roce 2013. Lékaři mu našli nádor na mozku a jeho manželka Julie (†50) se o něj od té doby starala. Jenže v roce 2016 lékaři našli rakovinu i u ní. Když se rodiče dozvěděli, že zhoubným nádorem trpí oba, jejich svět se zhroutil. Do poslední chvíle ale dělali vše proto, aby zajistili svým dětem, Lukovi (21), Hannah (18) a Oliverovi (13), dobrý život i bez nich.

Mike i Julie v únoru svůj boj s rakovinou prohráli, pouhých pět dnů po sobě. V posledních chvílích s nimi byly i jejich děti a pořídily snímek, který láme srdce. Pár leží v nemocnici a drží se za ruce. Manželé viditelně unavení statečným bojem si takto dávají poslední sbohem.

Po smrti rodičů se jejich děti obávaly o svou budoucnost. Dobří lidé pro sirotky v internetové sbírce vybrali přes 8,5 milionu korun. Díky tomu nepřijdou o dům zatížený hypotékou a starší si mohou dovolit studovat. "Zprvu přispívali lidé, kteří nás znali, a pak začali být štědří i lidé z celého světa. Bylo to úžasné. Jsme neskutečně vděční. Teď jsme finančně zabezpečeni. Rádi bychom část vyčlenili na jiné charitativní projekty. Doufejme, že se nám podaří vrátit trochu štědrosti, které se nám dostalo," poděkoval Luke, který je teď hlavou rodiny.

Video Hrozivá čísla: Každý rok 7 tisíc žen s nádorem prsu! - Eva Faňková, Petr Soukup

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud