Aleš (5) přežil pád do sedmimetrové šachty!

Autor: Martina Kašiarová, hto - 
16. 8. 2010
05:00

Nevinná hra na honěnou skončila téměř velkou tragédií. Malý Aleš Pavol (5) běžel u fotbalového hřiště ve slovenském Žiaru nad Hronom za svým psem a zničehonic se propadl až na dno sedm metrů hluboké šachty.

Jako zázrakem přežil jen s lehkými zraněními.

Aleš šel s tetou na procházku okolo hřiště. Co se stalo potom, chlapečka stále děsí. „Nechce o tom moc mluvit, hned se rozpláče. Muselo to být příšerné,“ říká jeho matka Katarína (32).

Nad chlapcem v té chvíli stáli snad všichni andělé strážní. „Pamatuje si, jak běžel za psem, a potom jen to, jak stojí na dně šachty, celý od bahna a mokrý, protože tam byla voda,“ pokračuje Katarína.

15 minut hrůzy

Když Aleš zmizel, teta si myslela, že se někde schoval. Šachtu vůbec nebylo vidět – překrývaly ji nánosy hlíny a tráva. „Najednou uslyšela jeho hlas z podzemí, a tak ho nakonec i objevila,“ dodává Katarína. Chlapec stál ve vodě a tmě 15 minut, pak dorazili hasiči. Aleš se celý ten čas choval jako hrdina. „Komunikoval s hasiči, neplakal,“ chválí ho matka.

Aleš měl lehký otřes mozku, odřený nos, záda a jeden steh na hlavě. Z nemocnice už je doma. Hřiště patří městu Žiar nad Hronom. „My o existenci šachty nevíme. Prověříme, z jakého období pochází, a samozřejmě prostor zabezpečíme,“ uvedl mluvčí magistrátu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

c3rb3r0s ( 17. srpna 2010 09:39 )

TEN KLUK MÁ PŘÍŠERNÝHO ČEŠTINÁŘE

kateee ( 17. srpna 2010 06:44 )

TEN KLUK MÁ SKVĚLÍHO ANDĚLA

Zobrazit celou diskusi
Další videa