Chlapec (3) s obří hlavou: Nemoc ho změnila v netvora!

Tenhle tříletý chlapeček je vážně nemocný. Ve třech letech má hlavu čtyřikrát větší než jeho vrstevníci.  (Autor: Reprofoto LifeNews)
Autor: INT, val - 
9. června 2010
05:00

Tříletý chlapeček Žeňa Sevosťjanov z ruského Magnitogorsku má čtyřikrát větší hlavu než jeho vrstevníci. Hrozivá choroba ho za několik měsíců změnila z roztomilého klučíka v malého netvora.

Hlavu má jak dva dospělí lidé dohromady! Po obvodu měří už více jak metr a navíc každý den stále roste. Malý Žeňa je kvůli svému vzhledu terčem posměšků. Děti na něj pokřikují “ufone” a smějí se mu. Nejhůře to nesou jeho rodiče Olga (26) a Alexander (34) Sevasťjanovi, kteří se synem chodí ven už jen zřídkakdy.

Žeňa se narodil předčasně a doktoři u něj objevili začínající hydrocefalus, tedy zvýšené množství mozkomíšního moku v centrálním nervovém systému. V dětství, kdy ještě nejsou uzavřeny lebeční švy, vede tato nemoc k zvětšení celé lebky.

Lékaři se sice snažili rodičům vysvětlit, že by si dítě raději měli nechat vzít, že nemá šanci přežít, ale otec s matkou přes všechno věřili v jeho záchranu. “Říkali mi, že bude žít maximálně do 5 let, že se nedá nic dělat. Ale my jsme se rozhodli, že si ho vzít nenecháme,” říká pro LifeNews.ru zoufalá matka.

A i když to s chlapečkem momentálně nevypadá dobře, tak šance, že bude zase normálně žít stále trvá. Ale k tomu je potřeba provést velmi nákladnou operaci. Rodina se tak rozhodla umístit fotku svého syna na internet a požádat touto cestou o pomoc.

A ta přišla velmi rychle! U Sevosťjanů se brzy na to ukázal neznámý muž, který si přál vidět chlapce na vlastní oči. Když zjistil, že se nejedná o podvod a rodina opravdu potřebuje peníze na operaci, tak položil na stůl obálku s penězi a beze slov odešel.

V obálce bylo 115 tisíc rublů (cca 80 tisíc korun), tedy suma, která pro rodiny z chudších oblastí Ruska znamená pořádný balík peněz a měla by z větší části pokrýt nezbytnou operaci.

Rodina má přesto existenční problémy. Matka nepracuje a musí být s dítětem 24 hodin denně. Otec, který se synem také tráví většinu času, přišel o stálé zaměstnání a nyní si hledá novou práci.  Přesto je u Svatosťjanů mnohem veseleji. Finanční injekce od neznámého muže vlila všem do žil novou krev. “Věříme v zázrak. Náš syn bude žít,” říká se slzami v očích matka Olga.

Své první tomografické vyšetření absolvoval malý klouček v úterý a nyní se čeká na výsledky, které by měly ukázat, zda má šanci na přežití či nikoliv.


Hydrocefalus - hromadění mozkomíšního moku v nitrolebí, zpravidla v mozkových komorách. Vznik hydrocefalu je důsledkem nerovnováhy v produkci a následné resorpci mozkomíšního moku anebo také z důvodu překážky v jeho přirozené cirkulaci.


anasyi ( 11. června 2010 14:29 )

stefa,mozna se mu pomotaly nicky

anasyi ( 11. června 2010 14:28 )

31956,muzes nejak vice priblizit,v cem te stefa urazila?

stefa ( 10. června 2010 19:43 )

Pokud se nemýlím,tak jsem reagovala na příspěvek od lisakusak,ale ozval ses ty 31956 ,že tě urážím.To znamená že jsi jedna a táž osoba.Už jsem si všimla ,že vy dva přispíváte své oplzlé příspěvky právě k takovýmto článkům a nedalo mi to abych si to neověřila.Začala jsem je častěji číst a ejhle ono je to pravda.U tzv.normálního článku kde není nikdo postižen ale jen informuje o něčem běžném nevidím tvé příspěvky.Ty jsou jen u článků o postižených lidech,do kterých ti dělá radost se strefovat sprostými a vulgárními nadávkami.Takové lidi nazývám zrůdama.Zrůda není totiž někdo kdo jinak vypadá ale někdo jako ty, bez špetky lidského citu a slušnosti.

simeon ( 10. června 2010 06:31 )

zničený život a celoživotní trápení dítěte - živé bytosti! Stejně tak celé rodiny, nejen těch úplně nejbližších. Vědí že dítě zemře, vědí nikdy nebude normální, vědí že nemají šanci se o něj sami postarat. Všechno si plně uvědomují a co zvolí? Okamžitě žádají o pomoc a volí na raritě vydělat dokud to jde. Je mi toho malého líto, bude trpět celý svůj kraťoučký život jen kvůli existenčnímu zajištění rodičů

31956 ( 9. června 2010 19:32 )

teda stefo původně jsem si myslel,že jsi normální, ale vyhledávat články o extravagantních zrůdičkách mě opravdu udivuje...kdyby jsi držela pysk a neurážela mě tak po tobě ani nevzdechnu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud