Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Vyhublá Špadrnová: Tohle je moje poslední šance!

Na smrt vyhublá Pavla Špadrnová (38)
Na smrt vyhublá Pavla Špadrnová (38)  (Autor: Helena Lacinová)
Autor: lac - 
16. března 2010
05:00

Na smrt vyhublá Pavla Špadrnová (38) z Bíliny se léčí. „Jsem v nemocnici,“ řekla do telefonu ze skrytého čísla, když se žena vážící sotva 44 kilogramů po zkažené prvotní bandáži žaludku ozvala na volání Blesku. „Potřebuji klid,“ vzkázala.

Už před pár dny tvrdila, že ji kontaktoval sám pražský lékař z interny, kam spádá pod odborný dohled a nařídil jí hospitalizaci s tím, že bude hledat postup k záchraně jejího života. „Jsem v nemocnici,“ opakovala v úterý záhadná Pavla Špadrnová a víc nechtěla prozradit.

Odmlčela se kupodivu i Svazu pacientů ČR, který také žádala o pomoc. Chtěla, aby jí našel lékaře, který se jí ujme v zoufalém stavu, v jakém se nachází. Svaz pak nabídl paní Špadrnové možnost vyšetření zdravotního stavu v Praze na domluvené klinice, kam měla nastoupit tento týden.

„Paní Špadrnová se nám týden neozvala a nevíme, jaký má záměr, zda si domluvila hospitalizaci jinde, nevíme ani o jejím současném zdravotním stavu,“ odpověděl v pondělí Luboš Olejár, prezident Svazu pacientů s tím, že neví, čím to je, že nemají od pacientky žádnou odezvu. Ať Pavla Špadrnová zvolila jakoukoliv cestu k uzdravení, Blesk matce dvou dětí přeje úspěch.

Osud Pavly Špadrnové (38) z Bíliny se tragicky začal odvíjet v roce 2000, kdy podstoupila v pražské fakutní nemocnici bandáž žaludku. Tu jí prý provedl operáter špatně a nemocnici žaluje o pět milionů. Důvod proč šla na bandáž byl ten, že musela zhubnout ze 126 kilogramů na únosnou váhu, aby mohla jít na doporučovanou operaci kyčle, s níž měla problémy od mládí.

Zhubla, pak zase přibrala a podstoupila další operace žaludku s tím, že pak už jen hubla do dnešní podoby, kdy se ocitla pro podvýživu na hranici smrti a hrozí jí další komplikace. Amputace nohou kvůli špatným kloubům. Na bolesti si píchá šestkrát denně morfin.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

ziorka ( 30. listopadu 2012 17:10 )

Viděla jsem v TV pořad o této paní a bylo mi jí upřímně líto.Ovšem do doby,než jsem navštívila tento týden kadeřnictví v Teplicích kam chodím.Tato paní s dcerou si došly do tohoto kadeřnictví.Když holička s paní skončila,tak tato osoba řekla,že si musí dát injekci. Holička jí tedy nechala o samotě s tím,aby měla dost soukromí.Jenže netušila,že tato povedená dvojice jí ukradne drahý telefon. Když dcerou odešly,tak to zjistila. Holička měla štěstí,že vedoucí na tuto paní měla tel.číslo a tak jí zavolala. Paní zapírala a ještě se rozčilovala.Na to pak vedoucí řekla,že jí teda navštíví policie.Paní řekla,že se TEDA podívá jestli ten telfon nemá ona ,nebo dcera/absurdní/. Po chvilce povídá ANO MÁM HO,ASI MI SPADNUL DO TAŠKY Místo,aby dcera telefon přivezla,musela holička po práci si pro telefon., Dcera vyšla z domu a telefon bez omluvy vrátila,že to ona udělala a né matka. Jenže holka ho měla v baťohu u matky.Chce se mi z takových lidí akorát zvracet,nezaslouží si vůbec žádnou lítost.Akorát využívají tento její stav,který nemusel být,kdyby se víc hýbala a nejedla. Ted toho akorát zneužívá. Příště už nebudu u takových reportáží tak důvěřivá.

vetmar ( 18. května 2011 12:00 )

Paní Pavlo.Od mládí trpíte bolestí kloubů,věděla jste jistě, že takovou operaci kýčle budete jednou muset podstoupit,určitě vám i lékař nedoporučoval žádnou zátěž na klouby ,to znamená také nepřibrat na váze.Proč jste to nechala tak dalece dojít?Proč jste si váhu nehlídala?Nikdy k tomuto nemuselo dojít.A dále jednou jste již zhubla a potom po porodu opět nabrala na 120kg.Nic pro zdraví nedělat,ale zase se jen ládovat a říci si :však mediciná pomůže,je nezodpovědnost a hlavně lenost se sama přičinit.A opiáty co stále užíváte je další váš velký problém.Nechci vás nějak urážet,ale myslím si největší podíl na vašem zdravotním stavu máte sama vy.Hned od začátku,nestřídmost v jídle začalo vaše martirium.A nedivte se vaší dceři že reaguje tak jak reaguje.Vždyt ona nechce, aby každý věděl co se doma děje.Každý spolužák,kamarád není tak ohleduplný,aby ji to nějakým způsobem nedal vědět co si o vás třeba myslí.Každý člověk vás nelituje.To je jako s člověkem,kerý má rakovinu plic,ví že nesmí kouřit,ale kouří dál a potom bude žádat od lékařů aby dělali zázraky,jinak to dá do medii a bude je pomlouvat a dávat k soudu.Přál bych vám,aby jste se uzdravila,ale pro to musíte i vy sama něco dělat,tedy jestli je ještě šance.A jestli víte že není,tak nekopejte kolem sebe,ale snažte se druhým zpříjemnit život dokud jste.Zní to tvrdě,ale tak to bohužel je.Máte manžela, který se o vás stará,ale ani on nechce jen slyšet samé nářky i jeho to ubíjí natož dívky.Tak hodně sil a držím vám palce.

lisa22 ( 16. května 2011 23:12 )

ja si ju nedovolím posudzovať, keďže ju nepoznám. ak má také bolesti, že si musí pichať morfium, tak jej nie je čo závidieť. v každom prípade, pomôcť sa jej dá.

fouk.si ( 16. května 2011 12:50 )

fouk.si ( 16. května 2011 12:49 )

jenže ta baba potřebuje drogy !!!

Zobrazit celou diskusi