Natálka je po operaci, prstíky jí možná amputovat nebudou

Žháři, podívejte se, co jste udělali Natálce!
Autor: Ivana Žáková - 
19. 5. 2009
15:53

Těžce popálená Natálka (2) prodělala v úterý další vážnou operaci. Lékaři hledají všechny možné alternativy, aby jí nemuseli amputovat dva prsty na ruce. Její rodiče půjdou ve čvtrek ve Vítkově a okolí prohlédnout další starší domy, aby mohli s dětmi a prarodiči co nejdříve normálně žít. V úterý se poprvé ozvali také majitelé vypáleného domu.

Natálka je po žhářském útoku zápalnými láhvemi sice stále v kritickém stavu, ale její stav se o něco zlepšil. Teploty už nemá a dýchá bez umělé ventilace. Lékaři dokonce uvažují o tom, že ji dva ohořelé prsty amputovat nakonec nebudou. Natálku znovu operovali. Na popálená místa jí opět dávali léčivou kůži. Několik dalších operací dívenku ještě čeká. Lékaři stále hovoří o zázraku, pokud tak malé dítě popálené na 80 procentech těla přežije.

Její máma Anna Siváková (27) Natálku navštěvuje pokaždé, když jede na převaz. Denně na dětskou JIP do fakultní nemocnice volá. Mezitím s otcem dítěte Pavlem Kudrikem (33) hledá důstojné bydlení pro devítičlennou rodinu a zejména své čtyři děti. Zatím všichni doslova přežívají v azylové ubytovně, kde na jednoho člena rodiny přijde 1,5 metru prostoru. Nevejde se tam ani dostatek postelí či sporák. Vypálené rodině už svítá naděje, protože na kontě, které pro ni zřídilo město, narostla včera částka na téměř 700 tisíc korun. A právě za tolik se ve Vítkově a okolí prodávají starší rodinné domky. Další tři si rodiče půjdou prohlédnout ve čvrtek a je pravděpodobné, že do deseti dnů se všichni nastěhují do nového příbytku. S hledáním domu rodině pomáhá sociální pracovnice.

„Nějaké peníze ještě budou potřebovat na zařízení bydlení. Veřejnou sbírku ale nezastavíme. Peníze, které na něm budou dále přibývat, půjdou na léčbu popálené Natálky,“ řekl Blesku starosta Vítkova Pavel Smolka. V úterý se mu také poprvé z Německa písemně ozval jeden z majitelů vypáleného domu. „Hodlá situaci řešit a zajímalo ho také, jak probíhá vyšetřování. S ostatními pěti spoluvlastníky chtějí do Vítkova přijet v červnu. Pokusíme se jim nabídnout, aby pozemek s ruinami převedli zadarmo na město,“ informoval Blesk starosta. Statik totiž nařídil, aby do 22. května majitelé vypáleného domu strhli zdi, jinak hrozí jejich zřícení. Pokud se tak nestane, musí demolici provést příští týden město.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

bugy ( 19. května 2009 20:41 )

Vypálené rodině není opravdu co závidět! Ale majitelé domu v podstatě bez zavinění příjdou o majetek. Obecní úřad ještě má pocit, že pro ně hodně dělá a vlastně ano. Bourací práce jsou drahé, odvést materiál na skládku taky. Když se nechytí pachatel, tak se majetek rozplynul v dým.

kojinko ( 19. května 2009 18:09 )

no a tebe to štve že to není pro tebe že chudaku taky si přej at se ti stane to same co jim a budeš mít postarano

slza123 ( 19. května 2009 18:07 )

To už není možný tohle...bydlí v baráku,kde nemají co dělat, kriminálníka propustí na milost prezidenta,ještě jim založí konto,obec chce zadarmo pozemek....kde to jsme sakra!!!!!

kojinko ( 19. května 2009 18:06 )

to jak píšeš tak to ti přejí ja at se to stane cele tvé rodině ,to je děs co se to tady děje

Zobrazit celou diskusi
Další videa