Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Dvouměsíční Karolínku zabil černý kašel!

černý kašel
černý kašel  (Autor: Blesk - Michal Budík)
Autor: Michal Budík - 
25. dubna 2009
05:00

Dvouměsíční Karolínku zabil černý kašel. Pro maminku Danu (38) z Brna byla vymodleným děťátkem. Před týdnem ji ale pochovala. Sama se z neštěstí vzpamatovává na psychiatrii. A chce varovat matky všech novorozenců.

Dospělí totiž mohou černý kašel přenášet nevědomky a tím miminka ohrozit. Podle statistik umírá v případě přenosu nemoci 70 procent novorozenců!

„Jsem přesvědčená o tom, že umřela zbytečně,“ tvrdí zdrcená matka. Po smrti Karolínky testy prokázaly, že tímto onemocněním trpí také všichni zbylí členové její rodiny. „Vůbec jsme to netušili. Rozhodně se to neprojevuje nějak drasticky. Je to jen takové pokašlávání. Rozhodně ne něco, s čím byste šel k doktorovi,“ uvádí maminka zesnulé Karolíny.

Její slova Blesku potvrdila také epidemioložka z jihomoravské krajské hygienické stanice Renata Vaverková. „Průběh té nemoci je u dospělých i u větších dětí mírný a neškodný.“

Přesto se počty odhalených případů této nemoci v posledních letech výrazně zvyšují. Důvodem je odeznění účinnosti vakcíny aplikované v prvních letech našeho života. „Myslím si, že počty odhalených případů jsou stejně pouze špičkou ledovce. Přenašečů bude podle mě mnohem, mnohem víc,“ říká na základě tragické zkušenosti zdrcená Dana K.

Nyní se léčí na psychiatrii a o svém neštěstí se rozhodla veřejně promluvit proto, aby varovala matky všech novorozenců. Pokud totiž ještě proti černému kašli neprodělali první očkování, pak jich podle statistik v případě nákazy sedm z deseti zemře. Poprvé se děti proti černému kašli očkují až ve třech měsících.

bleskomor ( 28. dubna 2009 09:51 )

Jenže cikorky jsou všude, a je jich už skoro víc než bílejch. Od nich můžeš chytit všechno, pokud ti nevrazí rovnou ledvinovej teploměr do zad Proč myslíš, že se tomu říká ČERNÝ KAŠEL???

gandelion ( 27. dubna 2009 11:12 )

Mily fantomasi, zklamu te. Nejsem cikorka, jsem normalni bila zenska, z normalni rodiny, z normalnich pomeru a presto prave prodelavam CERNY KASEL! Takze o etniku to az tak nebude

qwerty ( 26. dubna 2009 14:44 )

Řádí ve vás emoce, protože umřelo miminko, ale když se uklidníte, odpovězte mi, prosím: Z textu vyplývá, že byla nakažená celá rodina. Opravdu byste nechali na své vymodlené osmitýdenní neočkované miminko nebo i jen v jeho přítomnosti pokašlávat všechny příbuzné? Nebo byste si vzali roušku a příbuzenstvu řekli, ať příjdou, až budou v pořádku? Vždyť i obyčejná rýma může takovému mrňouskovi způsobit dost komplikací.

qwerty ( 26. dubna 2009 14:33 )

Jo, jasně. Jak mohlo maminku napadnout, že na svoje ještě neočkované vymodlené miminko nemá pokašlávat... Mohla si vzít aspoň roušku, o ostatních příbuzných ani nemluvě. Je to tragédie, je mi jí moc líto, ale opět souhlasím s likvidátorem, mohla tomu předejít.

verusskkaa ( 25. dubna 2009 21:43 )

Ty jsi opravdu vylízaná prasečí hlava nic jinýho. jak můžeš napsat že je to její chyba. Přeju ti abys až buděš mít valstní děti, se ti přihodilo to samí. a pak můžeš psát takový sláty. Nech se vyšetřit

Zobrazit celou diskusi