Míša (8) už má na slepecký počítač!

Autor: Helena Lacinová - 
13. listopadu 2008
11:56

Peníze na slepecký počítač, speciální tabuli i další pomůcky se podařilo získat pro dívku, která pomalu ztrácí zrak. Dětství ulehčí školačce Michalce Krátké (8) sponzoři.

Bez těchto pomůcek by žačka třetí třídy nemohla pokračovat v docházce do malé školy na Kadaňsku. Musela by od rodičů na internát pro nevidomé do Prahy. Obecní škola ani rodina na speciální pomůcky neměly peníze.

"Neváhal jsem ani vteřinu. Příběh mě zaujal. Handicapované děti podporuji dlouhodobě," řekl Michal Voráček, který už téměř nevidomé školačce uhradí potřebné pomůcky, dohromady za 180 tisíc korun, z peněz své Nadace pro obnovu a rozvoj. Počítač i tabuli odborné firmy dovezou v nejbližších dnech.

"Jsem šťastná a Míša má ohromnou radost. Děkuji všem," svěřila se včera Míšina maminka Martina Krátká (28). Michalce před tím rockeři předali 32 tisíc korun z benefičního koncertu pro ni. Ten uspořádala rodinná kamarádka Lucka, která na příběh nevidomé školačky upozornila. A Míša sama s rockery zpívala a vyrobila pro dobrodince dárky.

Příspěvky na speciální pomůcky Míše značně ulehčí dětství, které touží přes svůj handicap prožít v rodině a s kamarády. Dívka od narození trpí Marfovým syndromem, který způsobuje rychlý růst a důsledkem je postupná ztráta zraku, obtíže s chůzí a srdcem. Přesto nepožaduje ve škole úlevy a učí se na jedničky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud