Bursík: Rozvod za milion!

Autor: Tomáš Belica - 
28. 6. 2008
05:00

 

Poslankyni Kateřině Jacques (37) stouply šance, že si ji jednou předseda zelených Martin Bursík (48) vezme. Po letech nefungujícího manželství s konzultantkou Ivanou se totiž rozvedl. Vyplynulo to z Bursíkova přiznání o darech, příjmech a majetku. Na cestu dalším životem věnoval totiž šéf zelených Ivaně jeden milion korun.

 

"Ano, rozvedli jsme se a finančně jsme vyrovnáni," řekla Blesku Ivana Bursíková (49). Než se její dnes už exmanžel rozhoupal nefungující manželství ukončit, trvalo téměř deset let.

"Postupně to řeším," reagoval vždy na dotaz Blesku. A to přitom žil čtyři roky s někdejší moderátorkou TV Nova Jitkou Obzinovou (44), další pak s česko- rakouskou právničkou Monikou Arkai (45), dcerou Jiřího Dienstbiera. Současnou partnerkou šéfa zelených je Kateřina Jacques.

To kvůli ní se Bursík rozvedl? Není to zcela jasné, ale svůj podíl na tom bezesporu měla... Kateřina Jacques je sama rozvedená. Manželství s Francouzem Christianem Jacquesem ukončila podle dostupných informací loni.

Téměř okamžitě se objevily spekulace, že to bylo kvůli Bursíkovi. Jejich vztah byl ale potvrzen až letos v lednu, kdy Blesk vyfotografoval Bursíka po noci strávené v pražském bytě u Kateřiny Jacques.

Mohl si ale Bursík dovolit vyplatit své ženě tak tučné 'vyrovnání'? Jako místopředseda vlády si měsíčně přijde na 141 600 korun hrubého měsíčně. Úspory, jak v roce 2006 přiznal, má ve výši kolem půldruhého milionu, činže z pronájmu nemovitostí v Praze mu ročně nese kolem milionu a čtvrt.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa