Premiér nesouhlasí s odvoláním nejvyšší státní zástupkyně

Mirek Topolánek
Autor: ČTK - 
5. 6. 2008
13:15

Premiér Mirek Topolánek (ODS) nevidí důvod k odvolání nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké. Rozhodnutí soudu není podle něj důkazem zmanipulování případu lidoveckého vicepremiéra Jiřího Čunka.

"Já na její straně (Vesecké) nevidím žádné pochybení," řekl dnes Topolánek novinářům.

Opozice tvrdí, že Vesecká by měla ve funkci okamžitě skončit, její odchod žádají i někteří koaliční politici. "Já ten výsledek (soudu) čtu tak, že nerozhodl o vině či nevině Vesecké či dalších justičních zaměstnanců, ale pouze říká, že se Marie Benešová nemusí omlouvat," prohlásil premiér.

ČSSD vyzvala ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), aby vládě okamžitě navrhl výměnu Vesecké. Když to neudělá, měl by ho Topolánek odvolat, jinak bude ČSSD žádat i Topolánkovu demisi. "Na hlasy ze záhrobí nereaguji," poznamenal Topolánek - ale kdyby prý mohl odvolat předsedu ČSSD Jiřího Paroubka, tak to udělá.

V Čunkově případu se podle Topolánka ukázala řada pochybení žalobců, které pak musela Vesecká řešit, což pokládá za alarmující. Po nejvyšší státní zástupkyni proto bude žádat takové změny personální i systémové, aby se v budoucnu podobná situace už nemohla opakovat.

 

Více informací zde!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa