Vesecké se nemusí omlouvat

Autor: ČTK - 
5. 6. 2008
09:28

Stínová ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešová dnes do značné míry vyhrála spor s vysokými justičními představiteli v čele s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou, které označila za justiční mafii.

Krajský soud v Praze rozhodl, že se Benešová nemusí omlouvat za výroky, jež na jejich adresu pronesla v souvislosti s údajným korupčním případem vicepremiéra a lidoveckého předsedy Jiřího Čunka. Jedinou výjimkou je náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek, jemuž soud omluvu přiřkl.
V rozhovoru pro Český rozhlas loni v prosinci označila Benešová justiční funkcionáře za "zákulisní justiční mafii" a tvrdila, že se snaží v zákulisí ovlivňovat kauzy.

Ve sporu kromě jiných vypovídala také ostravská krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová. Mluvila o podle ní nestandardních schůzkách s Veseckou, bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem a místopředsedou Nejvyššího soudu Pavlem Kučerou. Na nich prý po ní Kučera požadoval průtahy v kauze Čunek a prohlásil, že "nezávislost justice musí ustoupit politickým zájmům". Její slova však všichni jmenovaní popřeli.

Benešovou zažalovali kromě Vesecké také její náměstek Karel Černovský, náměstek vrchního státního žalobce Libor Grygárek, šéf jihomoravských státních zástupců Petr Coufal, žalobce Arif Salichov, Kučera a Němec.

Více informací zde!

Bližší informace Vám rovněž přinese páteční tištěný Blesk.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa