Vesecké se nemusí omlouvat

Autor: ČTK - 
5. 6. 2008
09:28

Stínová ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešová dnes do značné míry vyhrála spor s vysokými justičními představiteli v čele s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou, které označila za justiční mafii.

Krajský soud v Praze rozhodl, že se Benešová nemusí omlouvat za výroky, jež na jejich adresu pronesla v souvislosti s údajným korupčním případem vicepremiéra a lidoveckého předsedy Jiřího Čunka. Jedinou výjimkou je náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek, jemuž soud omluvu přiřkl.
V rozhovoru pro Český rozhlas loni v prosinci označila Benešová justiční funkcionáře za "zákulisní justiční mafii" a tvrdila, že se snaží v zákulisí ovlivňovat kauzy.

Ve sporu kromě jiných vypovídala také ostravská krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová. Mluvila o podle ní nestandardních schůzkách s Veseckou, bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem a místopředsedou Nejvyššího soudu Pavlem Kučerou. Na nich prý po ní Kučera požadoval průtahy v kauze Čunek a prohlásil, že "nezávislost justice musí ustoupit politickým zájmům". Její slova však všichni jmenovaní popřeli.

Benešovou zažalovali kromě Vesecké také její náměstek Karel Černovský, náměstek vrchního státního žalobce Libor Grygárek, šéf jihomoravských státních zástupců Petr Coufal, žalobce Arif Salichov, Kučera a Němec.

Více informací zde!

Bližší informace Vám rovněž přinese páteční tištěný Blesk.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa