Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Další odchod z Hradu po nástupu Pavla: Končí šéf správy Jan Novák

Autor: ČTK - 
16. března 2023
10:34

Jan Novák k pátku skončí jako ředitel Správy Pražského hradu. O uvolnění z funkce požádal vedoucí prezidentské kanceláře Janu Vohralíkovou, a to v souvislosti s dlouhodobým pobytem v zahraničí. Vohralíková to uvedla v dnešním oznámení pro média. Kancléřce dal Novák k dispozici také funkci ředitele administrativní sekce kanceláře prezidenta.

Novák požádal o uvolnění z funkce ředitele hradní správy k 17. březnu. „Po vzájemné dohodě dojde k předání pracovní agendy a rozpracovaných projektů,“ uvedla Vohralíková.

Novák vedl Správu Pražského hradu od loňského října, kdy kancléř tehdejšího prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář odvolal z funkce Ivo Velíška. Nejprve byl Novák vedením dočasně pověřen, v lednu jej pak Mynář jmenoval na základě doporučení výběrové komise.

Novák působil na Pražském hradě za všech tří českých prezidentů. Ředitelem administrativní sekce Kanceláře prezidenta republiky byl od roku 2015. Pod podřízenost šéfa sekce spadá oddělení bezpečnostního ředitele, odbor památkové péče, odbor spisové a archivní služby, personální oddělení a oddělení styku s veřejností.

Video  Kancléřka Vohralíková o „jízdě“ s Pavlem: Zakáže ochranka prezidentovi milovanou motorku?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

luxardo ( 16. března 2023 12:28 )

A kdy odejde hajzlbába ? To nás také velmi zajímá.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa