Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Hrad stála nonstop péče o Zemana skoro 3 miliony. Kdo bude ošetřovatelky platit teď?

Autor: ČTK - 
14. března 2023
20:42

Za lékařskou péči, kterou bývalému prezidentovi Miloši Zemanovi poskytovala soukromá společnost Senior Home Group, zaplatil Hrad od listopadu 2021 do března letošního roku 2,8 milionu korun. Informuje o tom server iDNES.cz. Zdravotní personál se o Zemana podle dříve zveřejněné smlouvy staral nepřetržitě 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Po skončení mandátu Hrad péči platit přestal. Nový plán péče Zemanovi připravuje jeho nový lékař, píše web.

Soukromá firma Senior Home Group se o Zemana starala od jeho listopadového propuštění z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v roce 2021. Podle zadání musela mít společnost uzavřenou smlouvu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou na poskytování domácí péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění i péče nehrazené.

Nejvyšší částku zaplatil Hrad v prosinci 2021, a to přes 333.000 korun, v následujících měsících se částky pohybovaly mezi 162.000 a 211.000 korunami.

Po odchodu z funkce bude Zeman využívat služby společnosti v omezené míře, podrobnosti Kancelář prezidenta republiky (KPR) odmítla prozradit. „Požadovaný údaj přesahuje působnost KPR. Kancelář zajišťuje obstarávání věcí spojených s pravomocemi prezidenta republiky, s jeho protokolárními povinnostmi a veřejnou činností,“ sdělila serveru kancelář.

Společnost Senior Home Group čeká nyní podle mluvčího zdravotnické skupiny Penta Hospitals CZ Vladislava Podrackého na stanovení léčebného plánu ze strany nového ošetřujícího lékaře. „Podle toho, jak bude stanoven léčebný plán, tak se uvidí, co bude hradit pojišťovna a co si musí hradit pacient sám, jaké služby případně objednat,“ dodal.

Bývalý vedoucí KPR Vratislav Mynář v poslední den Zemanova mandátu ČTK řekl, že Zeman si s manželkou Ivanou stanovili měsíční lhůtu, během které si vyzkouší, jaké požadavky na péči budou mít. Mynář podotkl, že s velkou pravděpodobností budou o Zemana pečovat stejné ošetřovatelky. „Protože pan prezident byl s touto službou nadmíru spokojen,“ řekl.

Video  Ovčáček pro Blesk o odstupném a konci Zemana. Co prozradil o vyženěném synovi?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

hejhej ( 15. března 2023 16:37 )

zfloyd:
Ze současného dění neschopné slepené vlády a nyní i jejich prezidenta se musí psát jen sama chvála.

hejhej ( 15. března 2023 13:43 )

xioma: Proč by si měl platit léčení sám ? Havel, co by prezident, který byl více v nemocnicích než v úřadě si platil léčení sám ???

JaNat ( 15. března 2023 12:38 )

Ty se jednou udusíš svoji škodolibosi a podlézáním Amíkům. Že ses k nim už dávno neodstěhoval, ale oni tam chudé důchodce z Česka nechtěj, co?

JaNat ( 15. března 2023 10:42 )

JaNat ( 15. března 2023 10:42 )

OMG, starej se o sebe Petrklíči, brzy taky odkveteš.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa