Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Zemanovi hrozí exekuce? Šarapatka na omluvě trvá, Zemanův právník žádá odklad

Aktualizováno -
17. ledna 2023
13:48
Autor: ČTK - 
17. ledna 2023
11:58

Zdeněk Šarapatka dnes podal exekuční návrh na prezidenta Miloše Zemana, kterým se chce domoci omluvy za Zemanův výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Šarapatka to dnes uvedl na twitteru. Omluvu Zemanovi pravomocně nařídil soud, prezident se však ve stanovené lhůtě neomluvil. Zemanův advokát Marek Nespala už dříve uvedl, že proti soudnímu rozhodnutí podal dovolání, Nejvyšší soud zároveň požádal o odložení vykonatelnosti rozsudku.

„Exekuční návrh byl podán, nakolik omluva k dnešnímu dni nepřišla. Návrh na exekuci byl podán k Exekučnímu úřadu pro Prahu - západ, soudnímu exekutorovi Mgr. Dušanu Šnaiderovi. Jeho obsahem je toliko návrh na exekuci k vymožení nepeněžitého plnění, která se provádí prostřednictvím postupně ukládaných pokut, vymáhaných exekutorem jako jakékoliv jiné peněžité plnění,“ sdělil ČTK Ostrý.

Zemanův advokát Marek Nespala připomněl, že proti soudnímu rozhodnutí podal dovolání, Nejvyšší soud zároveň požádal o odložení vykonatelnosti rozsudku.

Podání návrhu na exekuci byl podle něj „zcela očekávatelný krok“. „Omluva je uspokojení, které je nevratné a je vymáháno exekucí, takže podle našeho názoru jsou splněny všechny předpoklady pro odložení jejího výkonu, jak to zakotvuje občanský soudní řád,“ sdělil advokát ČTK.

Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček v pondělí potvrdil, že návrh na odklad vykonatelnosti Nejvyšší soud obdržel 10. ledna, zatím o něm nerozhodl. Dovolání zatím soud neevidoval.

Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale odešel z úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, po dohodě. Bývalý poradce u soudů už dříve docílil omluvy za výrok od ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba, Šarapatka proto podal novou žalobu mířící na prezidenta, které soudy pravomocně vyhověly.

Video  CELÝ ZÁZNAM: Prezident Zeman exkluzivně pro Blesk o volbách a duelu Pavel vs Babiš  - Mall TV, Blesk TV
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

MarekBadatel ( 27. ledna 2023 18:32 )

Miloši užij si exekuci a pokutu cca 20 tisíc kč. Ze srdce Ti to opravdu upřímně přeji.

MarekBadatel ( 27. ledna 2023 18:31 )

Miloš ochutná vlastní medicínku. A tak to má být. kdo jinému jámu kopá...sám do ní padá.

MarekBadatel ( 27. ledna 2023 18:30 )

Zeman bude mít exekuci. To bude zábava. On sá mjako praotec a táta všech exekutorů

LuCo ( 25. ledna 2023 11:28 )

Stačí říci, že Šarapatka byl tak dobrý, že jej bylo neudržitelné udržet pro jeho ambice na vyšší funkce!!!A Zeman je z toho venku a nepřijde o novostavbu svého domku!!!!

bullshit ( 20. ledna 2023 10:44 )

Petr - dobře napsáno. Ten výtečník žádnou sebereflexi nemá, stejně jako souputník Bureš.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa