Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Záhada Mynářova vyhořelého srubu: Případ odložen! K čemu došli vyšetřovatelé?

Autor: ČTK - 
19. prosince 2022
13:50

Policie nezjistila, kdo koncem letošního března zapálil hospodu Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře. Případ proto odložila. Dnes to uvedl server iROZHLAS.cz, informaci ČTK potvrdil mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Podle dřívějšího sdělení vyšetřovatelů budovu někdo zapálil úmyslně. Mynáře znepokojuje rychlost, s jakou policie případ odložila, i to, že nebyl pachatel zjištěn. Obává se, že se podobný útok může opakovat, sdělil ČTK.

Dřevěná budova téměř kompletně vyhořela, způsobená škoda činila zhruba 25 milionů korun. Po požáru pracovala policie se třemi možnými verzemi jeho možného vzniku, a to nedbalostí, technickou závadou a úmyslným založením. Později uvedla, že vyšetřovatelé mají podezření, že budovu někdo zapálil úmyslně. Trestní řízení vedla pro spáchání zločinu obecného ohrožení. Pachateli by za něj v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozilo osm až 15 let vězení.

Kdo požár založil, však policie nevypátrala. „Policejní orgán vydal usnesení o odložení věci. Nejsou důvody, které by vedly k zahájení trestního stíhání konkrétní osoby. To znamená, že nebyl zjištěný pachatel,“ řekla serveru iROZHLAS.cz státní zástupkyně zlínské pobočky brněnského krajského státního zastupitelství Renata Bártková, která na prověřování případu dohlížela.

Znepokojený Mynář

„Doufám, že Policie ČR dělá, co může, ale rychlost, s jakou věc odložila, mě znepokojuje. Stejně tak jsem vážně znepokojen faktem, že nezjistila pachatele vážného trestného činu, který zaútočil na moji rodinu,“ sdělil ČTK Mynář.

Podobný útok se podle něj může opakovat. „Míra profesionality, s jakou byl útok připraven, a jeho časové souvislosti jsou alarmující. Ukazují na možné souvislosti, o nichž mám povědomost a které zdaleka přesahují místní rámec,“ dodal.

Několik dní po požáru Mynář v prohlášení a videu na hradním webu prohlásil, že to nebyla náhoda ani nehoda, ale že oheň v dřevěné budově někdo založil úmyslně.

Vedoucí prezidentské kanceláře tvrdil, že v budově měl původně být se svou rodinou i v den, kdy tam hořelo. Událost spojil se „štvavou nenávistnou kampaní médií“ a některé novináře obvinil z toho, že ohrozili životy jeho dětí a rodiny. Redakce, které ČTK oslovila, Mynářova obvinění odmítly.

Požár hospody likvidovalo v noci na 29. března osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm neutrpěl zranění. V době příjezdu hasičů hořela celá střecha objektu. Zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině.

Video  Kancléř Mynář: Chybějící prověrka, svědek Zeman i vyhořelý srub v Osvětimanech  - Videohub
Video se připravuje ...

LuCo ( 22. prosince 2022 19:08 )

KOudelka na tom usilovně pracuje! Za sedm let budou pachatelé odhaleni! Viz Vrbětice, říkasjí experti!!!

picoda ( 19. prosince 2022 22:07 )

Uživatel_5613718 ( 19. prosince 2022 19:57 )

Všedci kradnů.

pindal ( 19. prosince 2022 19:31 )

Zlodějská krysa?Ty ho znáš?Ale to by mohl říct kde kdo i o tobě?Něco ukradl,víš něco konkrétního?

Radka Křížová ( 19. prosince 2022 19:22 )

Teď v TV vyjádření Mlynáře o práci policie a jejich rychlém uzavření případu no co jiného měl říct ....děkuji ,že jste se mnou hráli to divadlo až do konce?!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa