Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Místopředsedu lidovců trápí jeho konec na ministerstvu. Chce od státu doplatit miliony

Autor: ČTK - 
17. prosince 2022
10:46

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL), který v roce 2018 přišel kvůli reorganizaci o místo a uspěl s kasační stížností u Nejvyššího správního soudu (NSS), chce po ministerstvu zdravotnictví doplatit ušlou mzdu. Píše o tom server Seznam Zprávy. Podle něj by částka, o kterou Philipp přišel, mohla vystoupat na miliony korun.

„Požádali jsme (s advokátem) ministerstvo zdravotnictví o doplacení platu do doby mého vyřazení ze služby a také o úhradu další ušlé mzdy,“ sdělil serveru Philipp, který je poslancem Sněmovny a také mimo jiné předsedou správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob uvedl, že resort se již s právním zástupcem účastníka řízení dohodl. Philipp podle serveru ale o žádné dohodě neví. Dodal, že jeho právník zažádal o další peníze za období, kdy mohl náměstkem ministra ještě být. „Což by mohlo být zhruba až 5,3 milionu. A tyto peníze zatím nedostal,“ píše server. Zatím mu prý stát poslal zhruba 140 000 korun, šlo o doplatek z doby, kdy pobíral šest měsíců 80 procent platu.

Philipp působil na ministerstvu zdravotnictví ve služebním poměru jako náměstek pro zdravotní pojištění. Počátkem roku 2018 přišel o post kvůli systemizaci. Zástupce státního tajemníka na ministerstvu jej poté převedl na jiné služební místo - náměstka pro ekonomiku a zdravotní pojištění. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) s tím však údajně nesouhlasil, dal podnět tehdejšímu státnímu tajemníkovi Josefu Postráneckému. Ten prohlásil rozhodnutí za nicotné s vysvětlením, že měl rozhodovat přímo státní tajemník, a nikoliv jen jeho zástupce. Městský soud v Praze pak Philippovu žalobu zamítl, letos ale s kasační stížností uspěl u NSS.

Adam Vojtěch, který jako ministr zdravotnictví Philippův případ vyvolal a je nyní českým velvyslancem ve Finsku, se zatím k dotazům redakce nevyjádřil, uzavřel server.

Video  Místopředseda KDU-ČSL Tom Philipp o volbách  - David Navrátil, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

beda88 ( 17. prosince 2022 12:58 )

Philipp, který je poslancem Sněmovny a také mimo jiné předsedou správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny........, nevím jestli se mýlím, ale člověk na těchto pozicích, co si přijde na více jak 100 000,-Kč je placen z našich daní a v současné době, kdy radí důchodcům, že by měli být v této těžké době loajální a nechtít zvýšit důchody, chce po nás další miliony za nic? je to morální špína a celá vláda k tomu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud