Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zemanovu kritizovanou milost podnikateli musí řešit policie. Státní zástupkyně zrušila odložení

Autor: ČTK - 
25. července 2022
13:29

Policisté se budou muset dál zabývat případem milosti, kterou udělil prezident Miloš Zeman kvůli vážné nemoci podnikateli Pavlu Podroužkovi. Státní zástupkyně zrušila rozhodnutí, kterým kriminalisté kauzu odložili. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Omilostněný muž podle dřívějších zpráv médií dále podnikal, řídil své firmy nebo cestoval.

Detektivové uvedli, že nezjistili, že by byl spáchán trestný čin. Jejich rozhodnutí však dozorující státní zastupitelství zrušilo pro nezákonnost.

„Státní zástupkyně usnesení o odložení věci pro nezákonnost a neodůvodněnost zrušila a vrátila věc policejnímu orgánu k doplnění prověřování o konkrétní úkony,“ sdělil serveru obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Svoboda.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu v souvislosti s milostí prověřovali podezření z podvodu, respektive z padělání a pozměňování lékařské listiny.

Muže, kterého pražští policisté stíhali za krácení daně se škodou zhruba 9,7 milionu korun, omilostnil Zeman v polovině loňského září. Hrad k tomu tehdy uvedl, že muž trpí závažným chronickým onemocněním několika životně důležitých orgánů, a to až na hranici jejich selhávání. Napsal také, že „tato onemocnění jej ve svém souhrnu mohou ohrozit na životě“.

Radiožurnál a iROZHLAS.cz následně informovaly, že omilostněným mužem je olomoucký podnikatel Pavel Podroužek, který se od roku 2019 dostal do vedení šesti firem a jednu ze společností nechal zapsat do obchodního rejstříku deset dní poté, co dostal milost.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček k tomu tehdy sdělil, že Zeman vycházel ze zdravotních zpráv. Abolici spolupodepsal bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Podroužek uvedl, že milost pro něj byla „obrovské překvapení“, žádost podala jeho matka.

Video  Zeman: Rusové se ukázali býti blázny, Putin podlehl iluzím. Nejedlého neopustím.  - Cnn Prima News
Video se připravuje ...

horaIysa ( 26. července 2022 00:12 )

To už mě ani nepřekvapuje. Oni někteří nepoznali ani to, že v tomto případě neprošetřují abolici jako takovou, ale pochybnosti o důvodech, které Zemana přesvědčily ji udělit a tím pádem to opět berou jako útok na jejich modlu.

horaIysa ( 26. července 2022 00:07 )

A proč by to teď děali? On na ně někdo ušil podobný podraz? Ale jinak. Tobě vadí v podstatě co? Že vyšetřují podezření na podvodné jednání, které uvedlo v omyl hlavu státu? Že se snaží dostat zpět do basy podvodníka, který sprostě zneužil neskonalé dobroty našeho pana prezidenta a vládce, který mu naletěl? Nevadí ti, že celý ten jeho slavný poradní sbor v čele se skutečným vládcem Hradu, Mynářem, neodhalil podvod s pozměněnou lékařskou zprávou, že si neověřili jeho skutečný zdravotní stav nezávislou revizí posudku, spojenou s vyšetřením pacienta v jiné nemocnici? Nebo tě prostě dožralo, že se zase něco kolem Zemana mele a vůbec ti nedošlo, že je to v podstatě pro jeho dobro? Zkus se nad tím zamyslet. Prezident má právo svou abolici zrušit a poslat toho šmejda zpět do báně, pokud se prokáže podraz. A já doufám, že to v tom případě udělá. Pokud ne, tak ztratil poslední zbytky sebeúcty.

buban ( 25. července 2022 21:45 )

To ksicht-vy máte snad dojem, že pan prezident Zeman bere úplatky? Neměl/a byste se nechat vyšetřit u odborného lékaře-psychiatra?

buban ( 25. července 2022 21:37 )

Poněkud postrádám informace o tom, že by cajti řešili milosti udělené Havlem či Klausem.

ksicht ( 25. července 2022 21:05 )

Mlha potřebuje prachy na bungalovčíček. Nějaká ta korunka v obálce se hodí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa