Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

První slova manželky Michalika (†59): Řekla příčinu smrti i datum rozloučení!

Autor: ČTK - 
16. června 2022
09:37

Poslední rozloučení s místopředsedou STAN a dlouholetým starostou Dolních Břežan Věslavem Michalikem bude příští týden ve čtvrtek v kostele U Salvátora v Praze. ČTK to dnes řekla středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) a informuje o tom také obec Dolní Břežany na webu. Michalik, který byl náměstkem Peckové pro finance, zemřel náhle v neděli, bylo mu 59 let. Podle rodiny bylo příčinou úmrtí srdeční selhání.

„Obřad se bude konat ve čtvrtek 23. června 2022 od 13:00 v evangelickém kostele U Salvátora, v ulici Salvátorská 1, Praha 1. Věšek zemřel náhle v neděli 12. června odpoledne na srdeční selhání. Prosím věnujte Věškovi vzpomínku, měl vás a naši obec opravdu rád. Nikdy na něj nepřestanu být hrdá,“ uvedla na stránkách obce manželka Hana Michaliková.

Obec i krajský úřad vystavily kondolenční knihy, v nichž lidé mohou vyjadřovat soustrast s úmrtím. Kraj také zřídil pietní místo s květinami a svíčkami a na budovu vyvěsil černou vlajku.

Kdo by mohl Michalika v jeho funkcích nahradit, zatím není jasné. Dolní Břežany by do zářijových voleb měli řídit místostarostové.

Někdejší kandidát na ministra

Michalik se narodil 1. března 1963 v Českém Těšíně. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, kde v roce 1992 získal i titul kandidáta věd. Ekonomické vzdělání si doplnil na Rochester Institute of Technology v USA. Starostou Dolních Břežan byl nepřetržitě od roku 2004. Místopředsedou STAN se stal loni.

V letech 1986 až 1996 pracoval Michalik jako vědecký pracovník Akademie věd ČR v Ústavu jaderné fyziky a Ústavu dozimetrie záření, po odchodu z akademické sféry až do roku 2007 působil ve finančních institucích v různých funkcích od analytika až po člena představenstva. Od roku 2002 podnikal v investičním poradenství.

V roce 2012 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje, v letech 2016 až 2017 byl radním kraje pro hospodářský a regionální rozvoj včetně evropských fondů a rozvoje venkova. V listopadu 2020 se stal náměstkem středočeské hejtmanky pro finance, dotace a inovace. Po loňských sněmovních volbách se měl Michalik původně stát ministrem průmyslu a obchodu, nominace se ale vzdal kvůli pochybnostem o dřívějším podnikání a možném střetu zájmů. Řekl však, že jeho někdejší podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem.

Dolní Břežany dlouhodobě vzbuzují zájem architektonické obce, za Michalikova působení tam vzniklo například unikátní výzkumné laserové centrum či nová sportovní hala a další stavby. Obec ležící v prstenci kolem Prahy v minulosti kladla důraz na občanskou vybavenost, což vedlo k projektu nového náměstí, výstavbě obchodů, restaurací, banky či lékařského domu.

Video  Zemřel Věclav Michalik, místopředseda STAN a starosta Dolních Břežan. Takhle vysvětloval, proč se dal na komunální politiku  - Youtube / STAN
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Jirik-ta ( 18. června 2022 08:23 )

😍

Jirik-ta ( 18. června 2022 08:20 )

no, jo no. Teď je covidová doba.

Jirik-ta ( 18. června 2022 08:19 )

BobyNo1 ( 17. června 2022 03:59 )

Ze svého zcela jistě poctivě nabytého majetku dával mnoho církvi svaté, proto si zaslouží církevní pohřeb s panem farářem Tomášem Halíkem. Jiní dávali málo, tak si např. v době covidové nezasloužili nejen pohřeb, ale ani řádnou pitvu.

defakto ( 16. června 2022 19:04 )

... asi dostal SMS " zabi psa a prchni , všechno je prozrazeno ! ".

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa