Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 4°C

Zeman odkládá předávání vyznamenání, 1. ledna nebude. Vánoční poselství chystá 26. prosince

Aktualizováno -
8. prosince 2021
17:23
Autor: ČTK - 
6. prosince 2021
17:56

Prezident Miloš Zeman jako každoročně přednese 26. prosince vánoční poselství. Projev bude tradičně ve stejný den předtočen na zámku v Lánech, uvedl již v pondělí sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ve středu přišla jiná zpráva. Ceremoniál předání státních vyznamenání je opět odložen.

Jako každý rok se chystá vysílání 26. prosince od 13:00,“ uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček ohledně vánočního poselství.

Natáčení bude mít, stejně jako v minulých letech, na starosti televize Nova. S prezidentem ho předtočí ve druhý svátek vánoční v 11:00 na zámku v Lánech. Odvysílat ho následně ve stanovený čas budou moct tradičně i další média. Do programu ho již zařadila například Česká televize.

Zemanovi předchůdci k národu promlouvali na Nový rok, Zeman se zvyk rozhodl přesunout na druhý svátek vánoční. Uvolněné místo letos na Nový rok využili další ústavní činitelé. S projevy vystoupili premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) i tehdejší šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Předávání státních vyznamenání se opět odkládá

Odložen však je ceremoniál předání státních vyznamenání, který měl být 1. ledna 2022. „Prezident republiky Miloš Zeman v důsledku vývoje epidemiologické situace rozhodl o odložení slavnostního ceremoniálu předání státních vyznamenání, který se měl podle původních předpokladů konat 1. ledna 2022 na Pražském hradě. O novém termínu předání státních vyznamenání bude rozhodnuto v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku,“ vzkázal Ovčáček.

Zeman se v poslední době potýká s vážnými zdravotními obtížemi, kvůli kterým byl od září téměř dva měsíce v nemocnici. Do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) byl převezen dvakrát v souvislosti s nespecifikovaným onemocněním.

Podle člena prezidentova lékařského konzilia chirurga Pavla Pafka má chronické jaterní onemocnění. Naznačil, že to je cirhóza. Zeman se kvůli nemoci poslední měsíce na veřejnosti objevuje minimálně, omezil i vystupování v médiích. Od předminulého čtvrtka je navíc v izolaci kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

Video Zemanovo „smutné“ poselství: Chválil vládu, obul se do opozice a vyzval Čechy, aby se nechali očkovat. - TV Nova

sarina ( 9. prosince 2021 07:05 )

dodatek: Dědoušku abys to špatně nepochopil protože jsi v letech tak ta věta: hrál tam sám prezident bylo myšleno TEHDEJŠÍ PREZIDENT HAVEL SE SVÝM KÁMOŠEM LANDOVSKÝM, to jen abys byl v obraze.

sarina ( 9. prosince 2021 06:47 )

Dědoušku to nevím, nevím ani co je to pojevama, ale zase vím jaké dramata Havel psal nestály za nic, za komoušů byly v šuplíku a jeden v demokr. vytáhli a dali do TV. Vůbec jsem se nedivila proč byla HRA V ŠUPLÍKU hrál tam sám prezident s Landovským seděli za stolem a pili pivo, nepamatuji si kolik jich vypili, ale pamatuji si že za každým pivem chodili na WC a vždy řekli "jdu chcát", To bylo celé. Tak takové to byly dramata.

Babisova_drahota ( 9. prosince 2021 06:43 )

Babiš je budoucí prezident. Jeho preference jsou tak vysoké, že ho sázkové kanceláře ani nezařazují, protože by vyhrál jen každý, kdo na něj vsadí. Proto se zde také ukazuje jen žebříček jeho protikandidátů, aby měla lůza na koho plivat.

sarina ( 9. prosince 2021 06:35 )

Pulkin1 víš proč se točí Silvestr v létě?

sarina ( 8. prosince 2021 23:23 )

Vím a moc dobře většina pořadů se "předtáčí" dokonce každý SILVESTR SE TOČÍ V LÉTĚ a dávají ho 31.12., ale to nic nemění na tom že PREZIDENT NEPOTŘEBUJE NÁPOVĚDU a překvapil i v Lánech při debatě s kandidáty na ministry, nebo si myslíš že tam potřeboval nápovědu? Jen jste chtěli s něho udělat neschopného, NEVYŠLO TO a teď nevíš jak to okecat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa