Středa 1. prosince 2021
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 2°C

„Nemám prachy.“ Babiš jr. se vrátil k mámě do Švýcarska, rozhádal se a sprostě nadával

Autor: sova - 
19. listopadu 2021
17:50

Osud syna premiéra v demisi Andreje Babiše mladšího se v posledních týdnech a dnech ještě více zkomplikoval. Jak v pátek informoval Deník N, Babiš junior se vrátil zpět do švýcarské Ženevy za matkou, což zdůvodnil svou životní situací, nedostatkem peněz. V ohrožení se tak nyní ocitly i projekty, na kterých se v Česku domluvil v průběhu předvolební kampaně. Jde o práci na knize s novinářem Pavlem Šafrem a film, který točil s dokumentaristou Vítem Klusákem. Babiš mladší nyní místo toho častuje své někdejší sympatizanty a podporovatele na sociálních sítích vulgárními urážkami a málo srozumitelnými výpady. Jak si změnu jeho chování vysvětlit?

Protože je to u vás na ho*no. Nemám prachy na živobytí,“ vysvětlil reportérům Deníku N svůj návrat do Švýcarska, kde bydlí i jeho matka. Poté údajně komunikaci ukončil. Příjem pro juniora v posledních měsících představovala záloha, kterou obdržel od novináře Pavla Šafra, se kterým se domluvili na vzniku knihy.

Jenže práce na publikaci nyní stojí. Šafr, který vede online médium Forum24, to Deníku N vysvětlil následovně: „Na knize se práce zastavila kvůli jeho omezeným jazykovým možnostem. Na dálku to dělat nechceme,“ napsal listu. Na otázku, zda Babiš mladší bude muset zálohu vrátit, odpověděl vyhýbavě. „Když chci někomu pomoci, nesleduji tím jiný cíl, než je pomoc,“ uvedl.

Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího | reprofoto Twitter

Finanční problémy v Česku Babiš mladší zmiňoval už v září během rozhovoru pro Deník N. Uvedl v něm mimo jiné, že dlouhou dobu žil z debetní karty svého otce, kterou později zničil.

Za odjezdem Babiše bylo i zvýšení nájemného

Novinář s premiérovým synem spolupracoval i před volbami, kdy s ním pořídil velký rozhovor a ve svém Týdeníku FORUM přinesl i vyjádření švédského soudního znalce z oboru psychiatrie českého původu Karla Kaufnera. Ten konstatoval, že Babiše mladšího podle jeho zkoumání nelze považovat za psychicky nemocného člověka.

Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího | reprofoto Twitter

Obětí Babišova provokativního a vulgárního chování na twitteru v posledních dnech se stal právě i Šafr. Premiérův syn v jednom z příspěvků Šafra přirovnal k „Burešovi“, což bylo krycí jméno jeho otce ve svazcích tajné StB. Novinář na twitteru účet Babiše mladšího zablokoval, ten mu pak veřejně poslal vzkaz v podobě vztyčeného prostředníčku, píše Deník N.

Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího | reprofoto Twitter

Šafrova pomoc Babišovi se týkala i výhodného bydlení, které novinář juniorovi údajně zajistil. Podle dokumentaristy Víta Klusáka, který ve stejné době s premiérovým synem rovněž spolupracoval, je za nynějším odjezdem Babiše mladšího i skokové zvýšení nájemného v tomto bytě.

„Bydlel v bytě, v němž dostal velice přátelskou cenu. Když se ale blížily volby, bylo mu řečeno, že už tato podpora ve formě slevy nebude pokračovat a nájem by se skokově zvýšil. To byl hlavní popud k tomu, proč vše potřeboval nějak řešit,“ popsal dokumentarista Deníku N s tím, že do té doby tam Babiš mladší bydlel za polovinu tržního nájmu. O skutečnosti, že dotovaná cena nepotrvá věčně, prý premiérův syn věděl dopředu.

Klusák: Babiš ml. je antivax, je to jeho velké téma

Klusák měl s Babišem točit dokumentární snímek, spolupráci ale právě jeho návrat do Švýcarska nyní značně zkomplikoval. „Hledáme způsob, jak v natáčení pokračovat,“ říká Klusák, který podle svých slov kontakt s juniorem nepřerušil a v komunikaci s reportéry Deníku N tak nabízí detailnější vhled do jeho komplikované osobnosti.

Klusák uvedl, že Babiše mladšího zklamaly výsledky voleb, a sice to, že 27 % voličů podpořilo jeho otce. „Ty výkřiky odkazují k tomuto. Druhá věc je, že je silný zastánce toho, čemu se říká antivax. Už se nenechává svazovat všemi protikoronavirovými opatřeními, je to jeho velké téma. Vadí mu, že jsou tu restrikce a řada lidí přemlouvá ostatní, aby se nechali očkovat,“ doplňuje dokumentarista a dále Deníku N popisuje, že v Česku došlo k několika incidentům, které se Babiše mladšího dotkly. Například když si z něj skupina lidí pod záminkou pořízení selfie dělala legraci. Také ho podle Klusáka mrzelo zpochybňování celého jeho příběhu.

Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího Ukázka vulgární a pobuřující komunikace na Twitteru Andreje Babiše mladšího | reprofoto Twitter

Novotný: Nepoznávám toho kluka, vůbec tomu nerozumím

S premiérovým synem v Česku spolupracoval i aktivista a organizátor kulturních akcí Robin Suchánek. I jeho Babišovo pobuřující chování na sociálních sítích zaskočilo. „Nemile mě to překvapilo. Nevím, co si o tom mám myslet. Upřímně, nevím,“ řekl Suchánek, který Babiše doprovázel i na schůzce se starostou pražských Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS) na tamní radnici. I na Novotného adresu se junior na twitteru v poslední době vyjadřoval vulgárně.

Při jakémkoliv fyzickém i telefonickém kontaktu vypadal ten kluk v pohodě. On předtím a teď? Vůbec tomu nerozumím. Nepoznávám toho kluka, se kterým jsem byl v kontaktu. Opravdu ne. Je mi to líto a přál bych mu, aby na tom byl dobře,řekl Deníku N Novotný.

Babiš o synovi: Všichni vědí, kdo ho zneužívá

„Já chci k tomu jen říct, že jsem se o svého syna vždy řádně staral. Myslím, že všichni dobře vědí, co tady je, i co se stalo a kdo zneužívá mého syna,“ bránil se premiér - nyní už v demisi - Andrej Babiš v Ústí nad Labem v září před novináři s tím, že jeho syna zneužívá politická konkurence.  

„Mě to mrzí. My víme, kdo ho zneužívá, my víme, kdo ho nabízí do médií na rozhovory a bohužel zneužili jeho stav. Nechci o tom ani mluvit,“ nechtěl Babiš příliš celou situaci komentovat a koukal směrem, kterým jeho syn odcházel.

„Mám čisté svědomí, já jsem se o svého syna vždy staral. To vám určitě potvrdí i jeho matka, mě to mrzí. Nepřeju žádnému rodiči, aby tohle zažil,“ dodal premiér.

jardavozembouch ( 28. listopadu 2021 16:20 )

Nebyl na školení u Pavla Novotného, dle jeho vyjadřování?

beruna ( 25. listopadu 2021 16:16 )

Takže žil jen z otcových peněz a takzvané "projekty", které tady měl, spočívaly jen v kydání hno*je na tatíka? Tak to potom jo. Chová se jako 38leté nemocné děcko, kterému na písku někdo zboural bábovičky.

beruna ( 25. listopadu 2021 16:10 )

Tak jako on se projevují psychicky narušené osobnosti, psychopati, kteří se zdají být chvíli normální, ale v podstatě stále žijí ve svých bludech, zvlášť když se neléčí. Pod vlivem bludů trpí často stihomamem a můžou být i nebezpeční, když mají pocit, že je někdo ohrožuje.

Jolanda ( 25. listopadu 2021 11:22 )

Tak tady vidíte, že je duševně nemocný. Jen ho politicky zneužili proti AB, chtěl peníze a slávu za pomluvy otce a odtáhl s vlastní ostudou i ostudou těch, kteří ho zneužili.

joze ( 24. listopadu 2021 15:19 )

Toto se stát mě , tak bych ho okamžitě vydědil a nedal mu ani korunu!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa