Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Babiš balí kufry: Těší se na moře, trápí ho smažák i syn. Doma mu opozici rozmlouvali

Autor: Jaroslav Šimáček - 
11. listopadu 2021
17:37

Dal si ve Sněmovně smažák a tíží ho to, protože chce hubnout. Těší se na dovolenou u moře. Již v pondělí chce usednout v Roudnici do poslanecké kanceláře. Situace kolem jeho syna Andreje mladšího ho mrzí. Paní Monika být první dámou nechce. O sobě, svém zdraví, dalších plánech v kůži opozičního poslance i rodině promluvil Andrej Babiš (ANO) v pořadu Ptám se, pane premiére. V posledním dílu, kam coby předseda vlády dorazil.

Andrej Babiš (ANO) podal demisi – a vyrazil do studia Blesku na svou derniéru v pořadu Ptám se, pane premiére.

Čtenáři Blesku při téhle příležitosti poslali řadu dotazů týkajících se jeho osobně – podporujících vzkazů, ale i opačně zaměřených. „Těšíte se do tepláků, pane premiére?“ napsal čtenář Michal v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

„Co mám na to říct, já jsem založil protikorupční hnutí (...). Já jsem se nestal součástí toho kartelu. Tady se vytvořila ta atmosféra a stále se opakují tyhle nesmysly. Já jsem nic neudělal,“ kontroval Babiš, když reagoval na to, že v nové Sněmovně dle všeho přistane další žádost o jeho vydání k trestnímu stíhání.

Těší se na dovolenou k moři

Došlo však i na příjemnější dotazy. Třeba na to, co udělá jako první, když nebude premiér.

„Tak já jsem neměl dovolenou vůbec. Já budu fungovat jako poslanec, v pondělí je poslanecký den, takže 15. listopadu budu v Roudnici od 8:00, pokud se něco nezmění s vládou, do 16:00. Takže budu dělat poslance za Ústecký kraj,“ odpověděl Babiš. „Tím, že jsem neměl dovolenou, tak chtěl bych jet k moři. Poprvé tento rok,“ zdůraznil premiér.

Destinaci, kam by se chtěl vydat, neprozradil. V minulosti vzal rodinu třeba i na Maledivy, jeho manželka s dcerou navštívily i Zanzibar, paní Babišová zná i Dubaj. „Někde, kde je teplo a hezké moře. Uvidíme, jak mi to vyjde,“ odvětil pouze Babiš.

Chce zhubnout, trápí ho smažák s tatarkou

„Chci zhubnout, zase znovu začít pořádně cvičit. Chci se vrátit do normálu a spát víc než těch pět šest hodin,“ pokračoval premiér Babiš ohledně dalších osobních plánů a cílů. „Mě trápí, že jsem si včera večer dal ve Sněmovně smažáka, který miluju, s tatarkou a bramborem. Měl bych hubnout,“ přiznal.

Že ho vyšší váha trápí, bylo patrné i z další odpovědi. „Potřebuji si odpočnout, potřebuji jet k moři, začnu znovu cvičit, hrát tenis tak, jak to bylo předtím v červenci 2013, kdy jsme měli preference 1,5 procenta a měl jsem 77 kilo a 10 procent tuku. Teďka nebudu říkat, kolik toho mám,“ poznamenal Babiš.

Zdravotní potíže ho však netrápí. „Ano, mám 67 (let – pozn. red.), ale podstatné je, jak se cítíte. Jestli máte energii, nemáte energii. Znám i starší lidi, kteří mají energii, a znám i 20leté lehlé ryby. Beru prášky na vysoký tlak a cholesterol, ale jinak jsem v pohodě,“ podotkl Babiš.

Paní Monika na Hrad nechce

Je tedy Babiš fit pro prezidentskou kandidaturu? „Moje manželka by určitě nechtěla být na Hradě. Já na to nemám žádnou odpověď, fakt se s tím nezabývám,“ tvrdí šéf ANO.

„Je tady strašně moc kandidátů, kteří už dělaj kampaň, více méně, i když se tváří, že nedělají. Takže o to bude velká rvačka o ten post. Já v této chvíli nemám k tomu co říct. Pro mě je důležitá ta opoziční role, jak to budeme dělat. Sám jsem na to zvědav,“ zareagoval na další čtenářský dotaz.

Není to však hlavně tím, že je momentálně nadále hospitalizovaný prezident Miloš Zeman a vyjádření toho, že by chtěl být dalším prezidentem, není vhodné?

„To nemá nic společného. Pan prezident by si přál, abych kandidoval, ale já znovu opakuji, že dneska máme jiné priority a že se s tím nezabývám. Hnutí ANO si musí říct, koho, chce nominovat. My jsme předtím podporovali pana prezidenta Zemana, tam to bylo jasné. Teď postavíme nějakého kandidáta. Ale teď se ale musíme zkonsolidovat, musíme více méně i definovat stínovou vládu a musíme zavést jiný režim, než jsme měli doposud,“ pokračoval Babiš.

Situace kolem syna ho mrzí

Premiér Babiš čelil před volbami konfrontaci svého syna z prvního manželství Andreje mladšího během startu horké fáze kampaně ANO v Ústí nad Labem. 

Situace kolem jeho syna ho mrzí dál. „Všichni vědí, o co tady jde, a samozřejmě jako tátu mě to mrzí, ale já s tím nemůžu nic dělat. Já jsem se celý život o syna staral. Myslím si, že jsou desítky lidí, kteří to potvrdí. Ale bohužel se stalo, co se stalo, ho zneužili a on snad tomu uvěřil. Mně je to samozřejmě líto,“ odpověděl v pořadu Blesku Babiš.

Opozici mu doma rozmlouvali

A s diváky pořadu Ptám se, pane premiére, se loučil. Po Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), který v tomto pořadu vystupoval, nyní odchází i Babiš. „Je to poslední moje účast v tomhle pořadu,“ říkal na závěr.

„Hlavně, prosím vás, očkujte se, to je nejdůležitější. Skutečně, je to důležité. Přesvědčte všechny. Očkování je jediná možnost, aby ty Vánoce proběhly nějak normálněji,“ vzkázal lidem.

Připustil přitom, že mu rodina působení v opozici rozmlouvala. „Samozřejmě mi to rozmlouvala, ale je tady plno lidí, kteří mě podporují, píšou mi, abych neodcházel, abychom zůstali,“ dodal Babiš.

Video Babiš v Blesku: O sílící vlně covidu, kandidatuře na Hrad i drahých energiích - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

pokrok ( 12. listopadu 2021 22:01 )

Babiš balí kufry -
protože vidina že půjde "do tepláků " -
ve kterých už dávné měl být jej děsí !!!

Tak se chystá na ostrov Bora- Bora -
o kterém s Monjou sní .


viz článek:
Bora-Bora (psáno též Bora Bora) je atol v souostroví Francouzská Polynésie sestávající z 29 ostrovů. Jeho jméno je odvozeno od polynéského výrazu „Pora Pora“, což znamená „prvorozený“. Jeho původní polynéský název byl Vava’u.

Proto se nedivme když čteme článek že :

"Babiš prodává na Slovensku majetek za statisíce eur. Zbavuje se…"
domaci.hn.cz/c1-66063860-babis-prodava-na-slovensku-majetek-za…

V daňových rájích má prachy kde ukrýt,- tak je třeba postupně
zlikvidovat = zpeněžit - nepoctivě nabytý majetek -

a to dřív než skončí tam - kde za své krimičiny
měl už dávno být-
Pěknej to ptáček -
ten Slovenskej a vysmátej Babo -estébáček - neníliž pravda !

tomik007 ( 12. listopadu 2021 16:59 )

ANO - tohle nedokázal ani Reinhard Tristan Eugen Heydrich, známy jako Řezník z Prahy...😱

tomik007 ( 12. listopadu 2021 16:34 )

Uz se mu podařilo dotáhnout počet oběti v NAGASAKI 🙀

tomik007 ( 12. listopadu 2021 16:31 )

TESI SE - jak bude moci škodit z druhe strany 🐀 👁👁

krtek. ( 12. listopadu 2021 15:58 )

jo zdrovna jsem si říkal, kde mají v base moře

Zobrazit celou diskusi
Další videa