Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Dojemná slova Bělobrádka o zesnulém otci: Bylo to náhlé, zemřel ve spánku. Slavii znal nazpaměť

Autor: Jakub Veinlich - 
27. srpna 2021
05:00

Někdejší šéf KDU-ČSL a poslanec Pavel Bělobrádek se dnes naposledy rozloučí se svým otcem. Celoživotní slávista Josef Bělobrádek (†79) zemřel v neděli ve spánku. Otec tří synů podle politika prodělal v minulosti také covid-19 a prodělal také řadu operací kvůli podlomenému zdraví. „Po zádušní mši svaté, bude převezen k tichému zpopelnění,“ uvádí rodina na parte. Po svém otci Pavel Bělobrádek vystudoval veterinu. O smrti svého otce promluvil někdejší místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace premiéra Bohuslava Sobotky pro Blesk Zprávy.

Pane poslanče Bělobrádku,  o smrti vašeho otce informoval na svém twitterovém účtu fotbalový klub Slavie Praha. Přidal také fotografii, na které jste s ním vy v „sešívaných“ dresech. Otec byl slávista celý život?

Ano, celý život. Uměl vyjmenovat všechny hráče za celá desetiletí. Chodil ještě na starou Slavii na Letnou.

Kdy jste se viděl s otcem naposledy?

Byli jsme s otcem naposledy na zápase, kdy Slavie vyhrála nad Ferencvárosem 1:0.  Pak jsme odjeli s manželkou na týden na manželská setkání a následující ráno se otec neprobudil. Zemřel ve spánku.

Byl nějak nemocný?

Bylo to náhlé. Úplně nevíme, co se stalo. Otec měl ale za sebou v průběhu posledních 30 let několik vážných operací, byl kardiak, měl cukrovku, už špatně chodil. To znamená, že v 79 letech se prostě takové věci stávají.

Prodělal i covid-19?

Ano, prodělal v loňském roce zřejmě, protože měl příznaky, ale měl negativní test, pravděpodobně ho ale prodělal. Už je to ale několik měsíců.

Kde vás informace o jeho skonu zastihla?

Doma, volala nám to maminka, tak jsem tam hned vyrazil. Bylo to ráno. Je to pro mě velmi smutná událost, protože jsme si s otcem byli velmi blízcí.

krapotkin ( 28. srpna 2021 01:00 )

To umřel sám od sebe, nebo mu pomohla taky nějaká "doktorka" s ruským jménem ?

kukuku ( 27. srpna 2021 09:42 )

Volby se blíží, o kom není slyšet, jako by nebyl.

panda82 ( 27. srpna 2021 08:30 )

Proč nám to sděluje, máme svých starosti dost, nebo Plesk dobře platí?

sorgedoktor ( 27. srpna 2021 08:30 )

Hm no Treba jsou v rfedakci Slavisti..

pitomik007 ( 27. srpna 2021 05:51 )

Odporný líný veterinář!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa