Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Oblačno, déšť 13°C

Prymula prozradil detaily ze svatby dcery na zámku. Byl za sponzora, zmínil obavy

Autor: Jakub Kopřiva - 
16. srpna 2021
05:00

Příjemné otcovské povinnosti plnil v sobotu exministr zdravotnictví Roman Prymula (57). Vdával totiž dceru Karolínu (31), která si na zámku ve Škvorci vzala architekta Jiřího Kostlána. A hrdý tatínek sdělil Blesku několik podrobností.

Že ke svým titulům a funkcím, které si za život už vyzkoušel, přidal exministr ještě další, totiž tchána, prozradil webu ŽivotvČesku.cz. Jeho dcera Karolína si řekla pověstné »ano« se svým snoubencem na zámku Chateau Savoia ve středočeském Škvorci.

Epidemiolog a exministr Roman Prymula provdal dceru Karolínu Epidemiolog a exministr Roman Prymula provdal dceru Karolínu | Archiv R. Prymuly

A jak se cítil sám hrdý otec? Podle svých slov prý velice dobře. „Byla to moje první svatba, kterou jsem organizoval, nebo spíš jsem se podílel jako sponzor, protože děti už jsou natolik velké a většinu zvládly samy. Bylo to velmi příjemné, jsem rád, že to takhle proběhlo. Měli jsme velké štěstí, protože to bylo venku a počasí bylo nádherné. Báli jsme se mokré varianty,“ podělil se Prymula o své dojmy s Bleskem.

Asi 80 lidí

Veselka to byla skutečně veliká, i když sám epidemiolog je asi zvyklý i na větší akce. „Bylo to v kruhu rodinném plus nějací přátelé, takže bych to nazval na české poměry střední svatbou. Asi 80 lidí. Jelikož řada příbuzných je z Moravy, tak tam jsou ty svatby mnohem větší,“ řekl se smíchem Blesku.

A jako na každé správné svatbě, ani tady nechybělo dobré jídlo. „Bylo to formou rautu, každý si dal, co mu chutnalo. Byl tam výběr, ale taková ta klasika, svíčková, vepřová kýta a to, co je tak všude, české pokrmy bych to nazval,“ prozradil Prymula pár detailů z velkého dne své dcery.

Štěstí s termínem

Že se má exministrova dcera Karolína vdávat, se spekulovalo už loni na podzim. Podle Prymuly to ale byl a je nesmysl. „Termín se plánoval asi rok dopředu, protože všechny byly obsazené, a tenhle se náhodně uvolnil před několika měsíci, protože někdo odřekl. Nebyl to řízený proces, ale trochu náhoda,“ vysvětloval epidemiolog.

Bohatá nevěsta

Karolína Prymulová je absolventkou University of South Florida, kde vystudovala po vzoru svého otce epidemiologii a také veřejné zdravotnictví. Když jí bylo dvacet čtyři, založila v Hradci Králové firmu Biovomed a ještě týž rok podle výpisu z obchodního rejstříku získala zakázky za 32 milionů korun.

Video Za hranice s oběma dávkami, radí Prymula. Co jsme nezvládli a jaké země ještě „zčernají“? - Markéta Volfová, Lukáš Červený

frantacizek ( 17. srpna 2021 08:29 )

tahá ty hezké dcery mediálně na povrch jak tento Aladir Horváth. To je další Nšoči Prymulová počítám, ta po jeho pravé ruce v těch oranžových šatech. jedna hezčí než druhá, náčelníku

vrsrvrsr ( 17. srpna 2021 01:45 )

Takovíto lide by se neměli množit...

y1xcvbnm ( 16. srpna 2021 21:55 )

no, taky by se jich někdo svým příspěvkem mohl dotknout ale na druhou stranu by to mohli brát jako diskriminaci že pod článkem chybí diskuse

y1xcvbnm ( 16. srpna 2021 21:54 )

no, taky by se jich někdo svým příspěvkem mohl dotknout ale na druhou stranu by to mohli brát jako diskriminaci že pod článkem chybí diskuse

y1xcvbnm ( 16. srpna 2021 21:52 )

když už to sponzoroval mohl koupit i nějaké šaty matce ženicha aby nemusela v té mikině a mokasínách!! pán vedle ní , snad otec ženicha je jako nafouknutý holub a babka ve sportovním. Prymula má jinou ženu ??? to nevypadá na matku tak staré dcery??

Zobrazit celou diskusi
Další videa