Pondělí 14. června 2021
Svátek slaví Roland, zítra Vít
Jasno 23°C

Benešová se objednala k Zemanovi. Běžná schůzka, vzkázala ministryně. Vrbětice prý neřešili

Autor: ČTK - 
11. května 2021
19:02

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o schůzku požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, ČTK vzkázala, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

„Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021,“ napsala Benešová.

Ministryně v poslední době hovořila v médiích o svém záměru podat kárnou žalobu na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Vadí jí to, že a jakým způsobem informoval o kauze výbuchů ve Vrběticích, která vyvolala diplomatickou roztržku s Ruskem. Podle ní tak zasahoval do věci, ve které nevykonává dozor ani dohled. V tomto ohledu se ale Zemana zastal jak premiér Andrej Babiš (ANO), tak i šéf dozorového Krajského státního zastupitelství v Brně.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Video Projev Miloše Zemana při pietě za oběti covidu na Hradě 

rednapkin ( 13. května 2021 14:13 )

Tak to bude setkani zaprasenejch trilobitu! Meli by je taky uklidit do vitriny!

zemanbures ( 11. května 2021 21:04 )

Benešová si přišla na Hrad pro rady, jak postupovat dále. A proč tam chybí Hamáček? Není to jenom kamufláž?

Zobrazit celou diskusi
Další videa