Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Po Klausovi mladším do čela „zrzka“: Poslankyně doufá v pomoc Klause staršího

Autor: ČTK - 
27. března 2021
18:28

„Volte zrzku,“ říkal před lety ve Sněmovně Václav Klaus mladší na adresu své spojenkyně Zuzany Majerové Zahradníkové. Právě poslankyně a místopředsedkyně strany má nyní vést do voleb Trikolóru poté, co Klaus ml. tento týden oznámil, že v politice z osobních důvodů skončí.

Hnutí Trikolóra vzniklo z potřeby ustavit v České republice hodnověrný politický subjekt, který bude hájit tzv. „normální svět“. Na ideové konferenci hnutí to dnes uvedla jeho místopředsedkyně Zuzana Majerová Zahradníková, která stranu po odchodu předsedy Václava Klause mladšího povede do sněmovních voleb. Hnutí bude na podzim kandidovat spolu se Soukromníky a Svobodnými.

Trikolóru založil poslanec Václav Klaus mladší v roce 2019 poté, co byl vyloučen z ODS i jejího poslaneckého klubu. V úterý oznámil, že opouští post předsedy strany a nebude za ni kandidovat ve sněmovních volbách. Chce se také stáhnout z veřejného života. Zdůvodnil to tím, že mu chybí energie.

Majerová Zahradníková vzývá exprezidenta

Majerová Zahradníková také uvedla, že vítá koalici se Svobodnými a Soukromníky a vyzvala ke spolupráci i další pravicové, konzervativní a národní politické subjekty a osobnosti.

Zároveň si uvědomujeme, že na české politické scéně je pouze jediná osobnost, jež může takovou spolupráci všech pravicových sil zaštítit, a tou je prezident Václav Klaus,“ řekla místopředsedkyně.

Podle Majerové Zahradníkové „normální svět pozvolna mizí pod nánosem pomateného genderismu, zapšklého feminismu, popleteného multikulturalismu, zničujícího enviromentalismu a všech dalších -ismů“. Kritizovala také systém dotací a podpor, ke kterým se podle ní propracují jen ti „s nejostřejšími lokty“.

„Zdravá společnost by měla stát na těch, kteří skutečné hodnoty vytvářejí, nikoli na těch, kteří nejšikovněji čerpají,“ uvedla Majerová Zahradníková.

Podle Majerové Zahradníkové je Česká republika místo suverénního státu spíše provincií nadnárodní struktury, tedy Evropské unie. „To, že Trikolóra hájí národní stát (...) neznamená, že jsme proti evropské spolupráci, ale něco jiného je volný obchod a ekonomická spolupráce bez bariér, a něco úplně jiného vnucená politická, fiskální či právní unie,“ vysvětlila Majerová.

Video  Kalousek dostal na Národce pusu. Klause mladšího drsně vypískali, v náručí chránil dceru před davem  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

marmat ( 27. března 2021 21:47 )

S 2% preferencí (zatím) by ztratil energii každý....
nota bene tatínek tomu svým exhibicionismem rozhodně "nepřidal" !!!

marmat ( 27. března 2021 21:47 )

S 2% preferencí (zatím) by ztratil energii každý....
nota bene tatínek tomu svým exhibicionismem rozhodně "nepřidal" !!!

XLADI ( 27. března 2021 19:05 )

Je to zbabělec. Proč si tedy zakládal stranu když pár měsíců před volbami odejde. Mohl to krásně doklepat jako nezávislý a hotovo. Chápu že politika není pro každého tlak na politiky je extrémní ale s tím se musí počítat. Starýho Klause bych nevolil. Viděl jsem ho v Partii a mluví z cesty . Navíc bývalý prezident a má oblek jako kdyby ho přežvejkala kráva.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud